Dziecięca Przychodnia Okulistyczna 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie zaprasza dzieci i młodzież, które nie ukończyły 18 lat na bezpłatne okulistyczne badania przesiewowe.
Aktualności
Bezpłatne okulistyczne badania przesiewowe
ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW SZKOLNYCH
ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW SZKOLNYCH
ważny od dnia 06.09.2021 roku /poniedziałku/
RANO
AUTOBUS 1
650 Częstoborowice (obok sklepu „Groszek”) – Podizdebno – Izdebno – Izdebno Kolonia – Marysin – Ksawerówka – Karczew – Rybczewice 7 20
730 Zygmuntów – Dąbie – Pilaszkowice Drugie – Bazar –Pilaszkowice Pierwsze – Pilaszkowice Pierwsze (Zawodzie) - Częstoborowice - Rybczewice 810
AUTOBUS 2
650 Policzyzna - Stryjno Drugie – Stryjno Pierwsze – Stryjno Kolonia (obok Mleczarni)- Stryjno Kolonia (boczna droga) – Rybczewice 720
730 Choiny – Wygnanowice – Stryjno Pierwsze – Stryjno Pierwsze (Anusin) – Rybczewice 810
ODWOZY ZE SZKOŁY
poniedziałek, wtorek, środa , czwartek
Autobus 1 ( pierwszy)
1250 Rybczewice – Częstoborowice – Pilaszkowice Pierwsze – Bazar – Zygmuntów – Pilaszkowice Drugie – Dąbie – Podizdebno – Izdebno – Marysin – Ksawerówka – Karczew
1430 Rybczewice – Częstoborowice – Pilaszkowice Pierwsze – Bazar – Pilaszkowice Drugie – Dąbie – Podizdebno – Izdebno – Marysin – Ksawerówka – Karczew
1520 Rybczewice – Częstoborowice –Pilaszkowice Pierwsze –– Bazar – Pilaszkowice Drugie – Dąbie – Podizdebno – Izdebno – Marysin – Ksawerówka – Karczew
Autobus 2 ( drugi)
1250 Rybczewice – Stryjno Kolonia (boczna droga)– Stryjno Pierwsze (Anusin) – Stryjno Kolonia- Stryjno Pierwsze – Stryjno Drugie – Policzyzna– Wygnanowice – Choiny
1340Rybczewice – Rybczewice Pierwsze (Karczew) – Ksawerówka – Marysin
1430 Rybczewice – Stryjno Kolonia (boczna droga)– Stryjno Kolonia - Stryjno Pierwsze (Anusin) – Stryjno Pierwsze – Stryjno Drugie –Choiny
1520Rybczewice – Stryjno Kolonia – Stryjno Pierwsze (Anusin) – Stryjno Pierwsze – Stryjno Drugie –Wygnanowice – Choiny
piątek
Autobus ( pierwszy)
1250 Rybczewice – Częstoborowice – Pilaszkowice Pierwsze – Bazar – Zygmuntów – Pilaszkowice Drugie – Dąbie – Podizdebno – Izdebno – Marysin – Ksawerówka – Karczew
1430 Rybczewice – Częstoborowice –Pilaszkowice Pierwsze – Bazar – Pilaszkowice Drugie – Dąbie – Podizdebno – Izdebno – Marysin – Ksawerówka – Karczew
Autobus ( drugi)
1250 Rybczewice – Stryjno Kolonia (boczna droga) – Stryjno Pierwsze (Anusin) – Stryjno Kolonia- Stryjno Pierwsze – Stryjno Drugie – Policzyzna– Wygnanowice– Choiny
1340 Rybczewice – Rybczewice Pierwsze (Karczew) – Ksawerówka – Marysin
1430 Rybczewice – Stryjno Kolonia – Stryjno Pierwsze (Anusin) – Stryjno Pierwsze – Stryjno Drugie –Wygnanowice–Choiny
ORGANIZACJA ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rybczewicach
Informujemy, że ze względu na bezpieczeństwo i obowiązujące obostrzenia związane z pandemią COVID-19 nie będzie uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022.
Dnia 1 września 2021 r. o godz. 9.00 odbędą się spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych.
Prosimy uczniów i rodziców o zachowanie reżimu sanitarnego obowiązującego w szkole, w tym założenie maseczki ochronnej oraz dezynfekcja rąk.
Poza rodzicami oddziałów przedszkolnych (3-latki, 4-latki, 5-latki, 6-latki) oraz rodzicami klasy pierwszej, pozostali rodzice nie wchodzą do budynku szkoły.
Wyjątek – załatwianie spraw w sekretariacie, inne pilne sprawy wymagające kontaktu z sekretariatem, nauczycielem, dyrektorem szkoły.
Dyrekcja ZSO
Dowozy w dniu 1 września 2021
W dniu 01 września 2021 r. na rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 uczniowie klas 0-VIII korzystający z dowozów będą dowiezieni i odwiezieni autobusami szkolnymi.
DOWÓZ RANO :
AUTOBUS 1
8:00 Zygmuntów - Dąbie- Pilaszkowice Drugie – Bazar - Pilaszkowice Pierwsze - Pilaszkowice Pierwsze (Zawodzie)- Częstoborowice ( obok sklepu „Groszek”) - Podizdebno – Izdebno – Marysin-Ksawerówka- Karczew-Rybczewice 8:55
AUTOBUS 2
8:00 Choiny – Wygnanowice (droga na Felin) - Stryjno Drugie– Stryjno Pierwsze(Anusin ) – Stryjno Kolonia - Rybczewice 8:55
ODWOZY ZE SZKOŁY
bezpośrednio po zakończonej uroczystości ok. godz. 10.00
AUTOBUS 1
Rybczewice – Rybczewice Pierwsze (Karczew)- Ksawerówka- Marysin- Izdebno- Podizdebno- Częstoborowice- Pilaszkowice Pierwsze – Bazar – Pilaszkowice Drugie- Dąbie- Zygmuntów
AUTOBUS 2
Rybczewice – Stryjno Kolonia- Stryjno Pierwsze (Anusin) – Stryjno Pierwsze– Stryjno Drugie – Wygnanowice (droga na Felin) – Choiny
Organizacja szczepień – informacja dla rodziców, uczniów
Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało pakiet informacyjny na temat organizacji szczepień w szkołach.
Materiały
List Ministra Zdrowia do dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców w sprawie szczepień nastolatków
List_Ministra_Zdrowia_do_dyrektorów_szkół,_nauczycieli,_rodziców_w_sprawie_szczepień_nastolatków.pdf 0.14MBDeklaracja na szczepienia
Deklaracja_na_szczepienia.docx 0.01MBKwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19
Kwestionariusz_wstępnego_wywiadu_przesiewowego_przed_szczepieniem_osoby_niepełnoletniej_przeciw_COVID-19.pdf 0.57MBSzczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek – plakat informacyjny
Szczepienia_uczniów_w_wieku_12-18_lat_–_informacje_dla_szkół_i_placówek_–_plakat_informacyjny.png 0.29MBSzczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – rekomendacje dla rodziców – plakat informacyjny
Szczepienia_uczniów_w_wieku_12-18_lat_–_rekomendacje_dla_rodziców_–_plakat_informacyjny.png 0.30MBList w sprawie szczepień przeciwko COVID-19 - Fundacja „Rodzice Szkole”
List_w_sprawie_szczepień_przeciwko_COVID-19_-_Fundacja_„Rodzice_Szkole”.pdf 0.07MB
Informacja
Szanowni Państwo,
informujemy, że od dnia 01.09.2021 roku następuje zmiana adresu e-mail szkoły.
Nowy adres to:
Kolonie dla dzieci
Dyrekcja ZSO w Rybczewicach, informuje o organizowanych przez Stowarzyszenie im. Teresy Kras koloniach dla dzieci rolników. Kolonie te będą dofinansowane przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników.
Kolonie zostaną zorganizowane w ośrodku kolonijnym „Anna” w Białym Dunajcu k/Zakopanego, w terminie 22.08.2021-31.08.2021.
Szczegóły w sekretariacie szkoły, na stronie internetowej szkoły i Urzędu Gminy oraz w dzienniku elektronicznym Vulcan.
Koszt kolonii to 400 zł./os.
Prosimy o telefoniczną rezerwację miejsc w sekretariacie ZSO w Rybczewicach w terminie do dnia 12.08. 2021 roku (czwartku).
Numer tel. (81) 585 40 05
Z poważaniem
Dyrekcja ZSO w Rybczewicach
tel. (81) 585 40 05
oraz
Kamila Adamiec
tel. (81) 746-19-85 wew.2, kom. 664 152 320
Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Oświatowo-Wychowawczych im. Teresy Kras
Ul. Kościelna 5a/1, 20-307 Lublin
Poniżej szczegółowe informacje w plikach:
Spektakularny sukces uczniów naszej szkoły w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX
Dzięki wynikom Karola i Kacpra nasza szkoła znalazła się na bardzo wysokim trzecim miejscu w kategorii klasy ósme w rankingu 100 szkół w Polsce z najlepszymi wynikami. 2 kwietnia 2021 r. miała miejsce kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „FOX” pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
W konkursie wzięło udział dwóch uczniów naszej szkoły z klasy VIII „B”: Karol Nucia i Kacper Czwórnóg. Chłopcy zostali finalistami tego konkursu uzyskując najwyższe wyniki (9 stanin) oraz zdobywając nagrody rzeczowe. Chłopcy brali udział w Foxie rokrocznie od piątej klasy i każdego roku uzyskiwali coraz wyższy wynik. Przez ten czas chłopcy przeczytali wiele książek w języku angielskim oraz przerobili dziesiątki testów konkursowych z poprzednich lat. Ich systematyczna i ciężka praca, determinacja i chęć rozwijania swoich zainteresowań doprowadziła do ogromnego sukcesu. Zdobyta wiedza bardzo przydała się podczas egzaminu ósmoklasisty, gdzie również uzyskali najwyższe wyniki. Konkurs Fox wymaga nie tylko wiedzy ale stanowi również intelektualne wyzwanie. Udział w tym konkursie daje uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, wiedzy językowej oraz kulturoznawczej. Ze względu na swoją zawartość i urozmaicony charakter - co jest odbiciem złożoności językowej oraz naturalnej nieprzewidywalności sytuacji językowych - zadania stanowią wyzwanie oraz pobudzają dociekliwość. Uczniowie- pasjonaci języka angielskiego przygotowywali się do konkursu na zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych przez panią Małgorzatę Czwórnóg. Serdecznie gratulujemy chłopcom i życzymy im jeszcze większych sukcesów na dalszej ścieżce edukacji!
Nauczyciele Zespołu Językowego
Zaproszenie
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
„Niech żyją wakacje …”
25 czerwca 2021 roku zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Po trudnych 10 miesiącach nauki nadszedł czas na odpoczynek. Tego dnia uczniowie odebrali świadectwa z promocją do następnej klasy. Były wyróżnienia i nagrody dla najlepszych.
Uczniowie klas ósmych dzisiaj pożegnali się ze szkołą. Teraz ruszają w nowy, nieznany świat. Najlepsi ósmoklasiści dokonali wpisu do Księgi Honorowej Szkoły. Były podziękowania dla nauczycieli i dyrekcji. Za nami kolejny, wyjątkowy rok. Przed nami dwa miesiące odpoczynku.
Wszystkim uczniom życzymy miłych, pełnych wrażeń wakacji i szczęśliwego powrotu do szkoły.
Lucyna Stanisławek
28
ŻYCZENIA WAKACYJNE
Kochani Uczniowie, Życzymy Wam pięknych wakacji, pełnych pozytywnych wrażeń oraz bezpiecznego wypoczynku. Gratulujemy Wam osiągnięć naukowych i artystycznych w niełatwym, 2020/21 roku szkolnym. Wyrażamy nadzieję, że we wrześniu spotkamy się, by uczyć się i bawić bez żadnych ograniczeń, które dotychczas powodowała pandemia koronawirusa.
Szanowni Rodzice/Opiekunowie Prawni, dzięki Wam dzieci mogły uczestniczyć w zajęciach zdalnych, pomagaliście im znosić trudy i niewygody nauki w domu; życzymy Wam spokojnego wypoczynku i dziękujemy za wszelkie działania wspierające społeczność szkolną.
Drodzy Nauczyciele oraz Pracownicy Niepedagogiczni Zespołu Szkół Ogólnokształcących, dziękujemy Wam za trud, wytrwałość i cierpliwość. Doceniając Wasz wysiłek w realizacji zadań w niełatwym dla nas roku szkolnym 2020/2021, składamy wszystkim serdeczne podziękowania oraz wyrazy uznania.
Całej społeczności szkolnej życzymy udanego, spokojnego i bezpiecznego wypoczynku. Do zobaczenia 1 września!
Dyrekcja Szkoły
Wycieczka do Zamościa kl. I-III
22 czerwca 2021 roku o godzinie 810 uczniowi klas I-III wyruszyli na jednodniową wycieczkę do Zamościa.
Już w autokarze wysłuchaliśmy bardzo ciekawych informacji na temat tego niezwykłego miasta. W rolę naszego przewodnika wcieliła się Pani Grażynka Guz. Po godzinnej podróży dotarliśmy do celu. Ciekawą lekcję przyrody przeżyliśmy w Ogrodzie Zoologicznym, w którym zobaczyliśmy zwierzęta z różnych stron świata. Podziwialiśmy małpy, kucyki, zebry, hipopotama, pawie, bociany i inne ptaki. Pomimo upału dotarliśmy do żyrafy, która z ogromną gracją pozowała do zdjęć.
Następnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Starego Miasta. Podczas przejażdżki melexem podziwialiśmy Zamojską Starówkę w całej okazałości. Po kolei obejrzeliśmy niezwykłe kamieniczki, Synagogę, Katedrę oraz Pomnik Jana Zamoyskiego.
Mimo zmęczenia nie mogliśmy odmówić sobie zakupu pamiątek i pysznych lodów.
Bogatsi o nową wiedzę i w dobrych humorach wróciliśmy do szkoły.
Opiekunowie: Grażyna Guz, Lucyna Stanisławek, Joanna Prokopiuk, Tadeusz Stanisławek
Lucyna Stanisławek
143
Konkurs matematyczny "Mistrz tabliczki mnożenia"
W czerwcu 2021 roku odbyła się kolejna edycja konkursu „Mistrz tabliczki mnożenia”. Adresatami konkursu byli uczniowie klas drugich i klasy trzeciej. Głównym jego celem było rozwijanie zainteresowań i zdolności matematycznych wśród uczniów edukacji wczesnoszkolnej oraz popularyzacja umiejętności sprawnego mnożenia w zakresie 100. Zadaniem uczestników konkursu było poprawne podanie wyniku mnożenia w zakresie 100 oraz rozwiązanie zadań z treścią. Wszyscy pracowali wytrwale i z ogromnym zaangażowaniem. O zwycięstwie zadecydowała poprawność i czas wykonanych obliczeń.
Komisja konkursowa po sprawdzeniu prac ustaliła kolejność miejsc.
Mistrz tabliczki mnożenia klas II
- Wiktor Mańka – kl. IIA
- Jan Szczepanik – kl. IIA
- Gabriela Wownysz – kl. IIB
- Zuzanna Woźniak – kl. IIB
Wyróżnienia:
Antonina Skuła kl. IIB; Jan Prażmowski kl. IIA.
Mistrz tabliczki mnożenia klasa III
- Natalia Skorek
- Zuzanna Wlizło
- Julia Wójcik
Wyróżnienie: Piotr Suszek.
Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców naszej Szkoły.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Zachęcamy wszystkich uczniów do ćwiczenia tabliczki mnożenia. Może to Wy będziecie mistrzami w przyszłym roku?
Lucyna Stanisławek
4
Piknik czytelniczy
Piknik czytelniczy- „My czytamy, czytaj z nami…”
23 czerwca 2021r. odbył się w naszej szkole Piknik czytelniczy, który został zorganizowany w ramach innowacji czytelniczej „ Z książką za pan brat”. Tym razem oferta była skierowana do uczniów klas drugich.
W pięknych warunkach lata uczniowie klasy IIA i IIB wraz z wychowawczyniami i panią bibliotekarką urządzili sobie zajęcia czytelnicze pod chmurką. Dzisiaj połączyliśmy przyjemne z pożytecznym- na kolorowych kocykach, w otoczeniu natury czytaliśmy fragmenty książek. Wśród nich znalazły się: „Afryka Kazika”, „Ahoj przygodo”, „Dzieci z Bullerbyn”, „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, „Drzewo do samego nieba”, „Harry Potter”, „Dziewczynka z zapałkami”, „Mia i ja”, „Minecraft”, „Zaczarowane kucyki”.
Nasi mali czytelnicy wspaniale poradzili sobie z zadaniem.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy pikniku otrzymali słodki poczęstunek.
Zachęcamy wszystkich do czytania książek. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku ponownie spotkamy się na wspólnym czytaniu.
Lucyna Stanisławek
25
Letni wypoczynek dzieci i młodzieży
Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych w Krasnymstawie jak co roku organizuje wypoczynek letni z dofinansowaniem Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników dla Dzieci rodziców/opiekunów ubezpieczonych w KRUS (dofinansowanie FSUSR dotyczy dzieci rolników urodzonych od 1.01.2005 r.).
W tym roku po raz kolejny kolonie będą szczególne z powodu zaistniałej pandemii, nie mniej Stowarzyszenie sprostało wymogom bezpieczeństwa i zorganizowało tak potrzebny po okresie izolacji wypoczynek dla najmłodszych.
KOLONIE PRZEZ NAS ORGANIZOWANE SĄ ATRAKCYJNE CENOWO ZE WZGLĘDU NA WYŻEJ WSPOMNIANE DOFINANSOWANIE, A DZIĘKI CZEMU PRZYSTĘPNE DLA WSZYSTKICH, SZCZEGÓLNIE DLA NAJBIEDNIEJSZYCH RODZIN, DLATEGO TYM BARDZIEJ PROSIMY O PRZEKAZANIE OFERTY RODZICOM/OPIEKUNOM.
Przesyłamy w załączeniu ofertę wraz z niezbędnymi dokumentami w celu rejestracji dziecka w wypoczynku.
Będziemy zobowiązani za przesłanie/przekazanie oferty do szkół oraz rodziców/opiekunów, jak również o wywieszenie na tablicy ogłoszeń i umieszczenie na Państwa stronie internetowej.
Z wyrazami szacunku
Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych, ul. Kickiego 35, 22-300 Krasnystaw,
biuro i adres korespondencyjny w Krasnymstawie:
ul. Podwale 6/107
22-300 Krasnystaw
tel. 531846808, 516060965, 502355901, 82 5761416
Ankieta_COVID-19_UCZESTNIK_WYPOCZYNKU_2021.pdf
oferta_KOLONIE_LETNIE_2021_oferta.docx
oswiadczeniee_RODO_2021_SIL.pdf
OSWIADCZENIE_RODZICOW_-_ZASADY_2021.pdf
Spis powszechny - Konkurs dla uczniów
Szanowni Państwo
Urząd Statystyczny w Lublinie przygotował prezentację o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 dla uczniów szkół podstawowych oraz konkursy.
Prezentację można pobrać ze strony Urzędu Statystycznego w Lublinie:
https://lublin.stat.gov.pl/files/gfx/lublin/pl/defaultstronaopisowa/1358/2/1/prezentacja_nsp.pptx
Magdalena Rosołowska
Specjalista
Lubelski Ośrodek Badań Regionalnych
+48 81 533 27 14
Urząd Statystyczny w Lublinie
ul. Stanisława Leszczyńskiego 48, 20-068 Lublin
+48 81 533 20 51
Od 1 kwietnia 2021 r. Główny Urząd Statystyczny realizuje Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań.
Nie zwlekaj z wypełnieniem obowiązku spisowego, spisz się jak najszybciej i weź udział w loterii!
Szczegółowe informacje na temat spisu i loterii dostępne są na stronie internetowej https://spis.gov.pl/
oraz pod numerem infolinii +48 22 279 99 99.
Konkurs "Mistrz pięknego czytania"
7 czerwca 2021 r. odbył się w bibliotece szkolnej konkurs ,,Mistrz pięknego czytania” dla klas II i III.
Cele konkursu:
- promocja czytelnictwa,
- kształtowanie umiejętności pięknego czytania,
- budzenie zainteresowań wartościową literaturą dziecięcą,
- stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności oraz porównanie ich z umiejętnościami innych,
- propagowanie kultury czytelniczej,
- wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu,
- uczenie rywalizacji w miłej atmosferze.Komisja oceniała: płynność i bezbłędność czytania, dykcję oraz interpretację czytanego tekstu.
Wyniki konkursu:
I miejsce: Wiktor Mańka (kl. IIA),Antonina Skuła (kl. IIB),
Julia Wójcik (kl. III)
II miejsce: Zuzanna Konaszewska (kl. IIA),Gabriela Wownysz (kl. IIB),
Piotr Grzegorczyk (kl. IIB),
Zuzanna Wlizło (kl. III)
III miejsce: Maja Konaszewska (kl. IIA),Igor Wownysz (kl. IIB),
Natalia Skorek (kl. III)
Konkurs zorganizowała p. Lucyna Stanisławek i p. Agnieszka Dziurawiec w ramach programu czytelniczego ,,Z KSIĄŻKĄ ZA PAN BRAT”.4
Wizyta stomatologa w klasie III
W ramach programu preorientacji zawodowej dnia 9 czerwca 2021 r. w kl. III gościła lekarz stomatolog, Pani Agata Juszczyk- Skorek, mama jednej z uczennic naszej klasy.
Uczniowie mieli okazję zapoznać się ze specyfiką zawodu stomatologa, poznali urządzenia i specjalny strój, który nosi lekarz w czasie leczenia pacjentów.Pani Doktor opowiadała jak dbać o własne zęby i jak się odżywiać, aby zęby się nie psuły. Uczniowie poznali negatywny wpływ próchnicy, jaki wywiera na zęby mleczne i stałe. Wyjaśniła znaczenie pokarmów i podała nazwy tych, które dobrze służą naszym zębom, a jakie je niszczą. Uczniowie zapoznali się ze sposobem mycia zębów i języka oraz z rodzajami szczoteczek do zębów. Uczniowie zadawali wiele ciekawych pytań dotyczących tego zawodu.
Wizyta stomatologa przebiegała w bardzo miłej atmosferze i bardzo zaciekawiła dzieci, gdyż jeszcze długo opowiadały o niej w szkole i z pewnością w domu. Świadczyć o tym może duża ilość ozdobnych kartek z podziękowaniami dla naszego gościa.Mamy nadzieję, że nasi dzielni uczniowie nie będą czuć lęku przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, a w przyszłości być może któryś z naszych uczniów zostanie dentystą.
Bardzo dziękujemy za tak interesujące spotkanie i liczymy na dalszą owocna współpracę.Wychowawczyni kl. III Elżbieta Flis
Sprawdzenie umiejętności praktycznych na Kartę Rowerową
W dniu 11 czerwca 2021 roku uczniowie Szkoły Podstawowej (klasy IV, V, VI) zdawali egzamin praktyczny na kartę rowerową. Warunkiem przystąpienia do części praktycznej było zaliczenie sprawdzianu teoretycznego (przepisy ruchu drogowego, pomoc przedmedyczna oraz wiadomości z obsługi roweru) w 80%. Wszyscy uczniowie, którzy przystąpili do części praktycznej pomyślnie ukończyli tej egzamin. Gratulujemy wszystkim uczniom.
9
"Kocham i wspieram – rodzicielskie SOS w czasie pandemii"
Nagranie wideokonferencji
"Kocham i wspieram – rodzicielskie SOS w czasie pandemii"
Szanowni Państwo,
w dniu 31 maja br. odbyła się wideokonferencja „Kocham i wspieram – rodzicielskie SOS w czasie pandemii” adresowana do rodziców uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu województwa lubelskiego.
Podczas spotkania zostały poruszone następujące zagadnienia:
• „Komunikacja w rodzinie – sposoby skutecznego porozumiewania się z dziećmi”
• „Jak wspierać dzieci w czasie pandemii?”
Przekazujemy link do nagrania:
https://youtu.be/nBn8yWLbIco
Archiwum Aktualności