• Otwarcie szkoły

• ŚWIĘTO SZKOŁY - UROCZYSTE OTWARCIE NOWEGO BUDYNKU

01.06.2012 r.

Uroczyste otwarcie nowego budynku szkoły to święto, dzięki któremu mieliśmy możliwość pokazać nasze mocne strony widoczne w różnorodnych działaniach.

Uczniowie prezentowali swoje talenty, m.in. aktorskie, taneczne, wokalne, plastyczne.

Wtedy też po raz pierwszy  została udostępniona zwiedzającym Niezwykła Sala Pamięci, znajdująca się na poddaszu naszej szkoły. Zebrane eksponaty  pogrupowano w kilka działów. Znalazły się tam: Sala lekcyjna, Internat, Kuchnia,, Stołówka, Sekretariat, Harcerstwo, Biblioteka, Relikty techniki, Ciekawe dokumenty. Oprócz tego, specjalnie na uroczystość otwarcia, w Sali została przygotowana wystawa „Wspólne pasje”, która stała się dowodem na to, że uczniów i nauczycieli łączą zainteresowania. Są to: zbieranie staroci, filatelistyka, fotografia, garncarstwo.

W różnych miejscach budynku można było także podziwiać inne wystawy. Do części z nich wykorzystano materiały pochodzące ze zbiorów naszej Sali. Były to następujące ekspozycje: „Sport wczoraj i dziś”, „Historia szkoły” („Miejsca”, „Na starej fotografii”), „Chwile zatrzymane w kronikach”.

Dzień otwarcia był bardzo ważny dla całej szkoły i naszej Sali.

Wspólne pasje -ZDJĘCIA