• Europejski Tydzień Sportu

Każde dziecko o tym wie:
        Chcesz być zdrowy – ruszaj się!
        Sport to bardzo ważna sprawa.
        Są reguły, jest zabawa.

W dniach 23 września – 1 października 2018 roku nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej przygotowały cykl wydarzeń rekreacyjno – sportowych w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu. Pogoda w tych dniach sprzyjała małym sportowcom, dlatego wszystkie atrakcje sportowe odbywały się na boisku szkolnym. Uczniowie uczestniczyli w zawodach sportowych w różnych konkurencjach: slalom z piłką, podawanie piłki dołem i góra, sadzenie i zbieranie ziemniaków. Niektóre z konkurencji przysporzyły dzieciom wiele radości. Dzieciaki bawiły się wspaniale, wykonywały wszystkie zadania z dużym zaangażowaniem. Nie zabrakło zdrowej rywalizacji, dopingu koleżanek i kolegów, ale przede wszystkim była to wspaniała zabawa.

Najwięcej emocji budził jednak turniej piłkarski, w którym wzięli udział chętni uczniowie klas I-III. Nieważne, która drużyna wygrała. Nawet przegrana nie zepsuła uczestnikom wyśmienitych humorów.

Mamy nadzieję, że wszyscy miło i aktywnie spędzili ten czas, a sportowe zmagania zachęcą uczniów do systematycznego uprawiania sportu i aktywnego spędzania wolnego czasu.

Lucyna Stanisławek

Szkolne Przygody Gangu Słodziaków

W październiku 2018 roku w bibliotece szkolnej realizowany był projekt: ,,Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, który skierowany był do uczniów klas I – IV szkoły podstawowej. Celem projektu było budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów.

W ramach projektu zrealizowano w bibliotece następujące działania:

Fundatorem nagród konkursowych oraz za systematyczne czytanie był właściciel sieci sklepów Biedronka.

Nauczyciele zaangażowani w działania projektowe: p. Lucyna Stanisławek, p. E. Flis, p. Agnieszka Dziurawiec.

• Odbył się konkurs ,,Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” (I-IV SP). Zadaniem uczestników konkursu było napisanie lub narysowanie własnej historii o dalszych  przygodach Gangu Słodziaków.
        •  ,,Dzień  Głośnego Czytania Gangu Słodziaków” . W tym dniu uczestniczyli uczniowie klasy IIASP, IIBSP, IIISP, IVA, IVB.
        •  Uczniowie klasy ISP wzięli udział w zajęciach ,,Poznajemy Gang Słodziaków”. Zadaniem uczniów klasy ISP było także codzienne  10 -  minutowe czytanie książek z rodzicami przez 21 dni.  Uczniowie otrzymali do domu album ,,Czytaj codziennie!” , w którym nauczyciel przyklejał im naklejkę, jeśli czytali systematycznie.