Rok szkolny 2025-2026

      • Sprawozdanie z realizacji programu edukacyjny

        „Akademia Bezpiecznego Puchatka”

        Temat: Poznawanie zasad bezpieczeństwa

        Czas realizacji: wrzesień - czerwiec

        Grupa: uczniowie klasy pierwszej (27 osób)

        Realizujący: Lucyna Stanisławek, Tadeusz Stanisławek

        Cele :

        • Zapoznanie dzieci z zasadami bezpiecznego zachowania w szkole, w domu, na drodze, w Internecie, w relacjach z rówieśnikami, podczas wypoczynku oraz w zakresie bezpieczeństwa finansowego.
        • Rozwijanie umiejętności rozpoznawania zagrożeń i unikania niebezpiecznych sytuacji.
        • Kształtowanie odpowiedzialnych postaw i właściwych reakcji w sytuacjach zagrożenia.
        • Utrwalanie zasad bezpiecznego poruszania się jako pieszy, pasażer i rowerzysta.
        • Wzmacnianie świadomości dotyczącej bezpiecznego korzystania z Internetu i nowych technologii.
        • Rozwijanie umiejętności właściwego zachowania w kontaktach z osobami obcymi oraz rówieśnikami.

        W roku szkolnym 2025/2026 był realizowany ogólnopolski program edukacyjny „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, którego celem było kształtowanie u uczniów klasy I wiedzy i umiejętności z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa (obejmuje, aż siedem kluczowych obszarów: bezpieczeństwo w szkole, na drodze, w domu, w Internecie, w relacjach z rówieśnikami, podczas wypoczynku, a także bezpieczeństwo finansowe).

        Podczas realizacji programu uczniowie poznawali zasady bezpiecznego zachowania w szkole, w domu, na drodze oraz podczas zabawy. Omawiano również zagadnienia związane z bezpieczeństwem w Internecie, udzielaniem pierwszej pomocy oraz właściwym reagowaniem w sytuacjach zagrożenia. Zajęcia prowadzone były w sposób aktywizujący, z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych programu.

        Na zakończenie realizacji projektu uczniowie rozwiązali test sprawdzający, który pozwolił ocenić stopień opanowania wiadomości i umiejętności zdobytych podczas zajęć. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat zasad bezpieczeństwa oraz aktywnie uczestniczyły we wszystkich działaniach programu.

        Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali pamiątkowe dyplomy potwierdzające udział w programie oraz zdobycie wiedzy z zakresu bezpiecznego zachowania.

        Realizacja programu przyczyniła się do zwiększenia świadomości uczniów w zakresie bezpiecznych zachowań oraz utrwalenia właściwych nawyków, które będą wykorzystywać w życiu codziennym.

        Odnośnik: /photos/?photo=album&gallery=1206