Aktualności

          • ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSU SZKOLNEGO

          • (ważny od 18.01.2021r. poniedziałku)

             

            RANO
             
            KURS 1

            650   Zygmuntów – Dąbie - Pilaszkowice Drugie –  Bazar – Pilaszkowice Pierwsze – Pilaszkowice Pierwsze (Zawodzie) – Częstoborowice - Częstoborowice (obok sklepu „Groszek”) –Izdebno – Izdebno Kolonia – Marysin – Ksawerówka – Karczew – Rybczewice 740
                         
            KURS 2


            7 50 Choiny – Wygnanowice – Policzyzna – Stryjno Drugie – Stryjno Pierwsze – Stryjno Pierwsze ( Anusin)- Stryjno Kolonia –– Rybczewice 815

             


                         

            ODWOZY  ZE SZKOŁY  
               

            KURS 1

            1250   Rybczewice - Częstoborowice   – Pilaszkowice Pierwsze (Zawodzie) –  Bazar – Pilaszkowice Drugie – Dąbie ------- Zygmuntów ----- Izdebno – Izdebno Kolonia – Marysin – Ksawerówka – Karczew
             


            KURS 2
            1345
              Rybczewice – Stryjno Kolonia – Stryjno  Pierwsze (Anusin) -Stryjno  Pierwsze – Stryjno Drugie – Policzyzna   – Wygnanowice -Choiny
             
             

          • Koncert Kolęd i Pastorałek

          • „Hej Kolęda, Kolęda…”  – relacja

            z Koncertu Kolęd i Pastorałek

            Polska tradycja zna ponad 500 kolęd i pastorałek. Większość z nich liczy sobie 200 albo 300 lat. A mimo to nie są zabytkami. Są wciąż żywe i chętnie śpiewane. Tajemnica ich popularności to jeszcze jeden sekret tej wspaniałej, cichej nocy – nocy Narodzenia Pana.

            Już po raz piąty w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Króla Jana Sobieskiego w Rybczewicach odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej Kolęda, Kolęda”- tym razem on-line. Na  konkurs młodzi wykonawcy przygotowali swoje występy.

            Po wysłuchaniu nagrań, jury w składzie nauczycielka muzyki  P. Magdalena Furgała, nauczycielka religii  P. Małgorzata Gieleta, opiekunka Samorządu Uczniowskiego  P. Grażyna Guz podjęło decyzję o  przyznaniu równorzędnych nagród wszystkim uczestnikom i zmianie charakteru  konkursu na koncert, który z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego powstał  na Chwałę Nowonarodzonemu Jezusowi.

            Kolędowali: Piotr Grzegorczyk kl. II B, Patrycja Połeć kl. IV A, Maja Dąbska kl. I, Zuzanna Konaszewska kl. II A, Maja Konaszewska kl. II A, Martyna Kolano kl. II A, Patrycja Świtek kl. I, Weronika Ruszniak kl.III, Marcel Brzoskowski kl. VII B, Lena Brus kl.II A, Konrad Świetlicki kl. I, Franciszek Kowalik kl. II B, Alicja Ptaszyńska kl. VII B, Maja Nucia kl. VI B.

            Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują dyplom pamiątkowy oraz nagrody, które ufundowała Rada Rodziców przy ZSO w Rybczewicachza co bardzo dziękujemy.

                     Wszystkim kolędującym gratulujemy, rodzicom dziękujemy za przygotowanie i nagranie występu.

            Julii Połeć i Karolowi Nuci dziękuję za przygotowanie, realizację i montaż filmowy koncertu.

            Nagrody są do odebrania w sekretariacie szkolnym.

            -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

             Hej_Koleda__Koleda_1.mp4- link do filmu

            -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

          • Życzenia

          • Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia

             oraz Nowego Roku 2021

            Życzymy całemu Gronu Pedagogicznemu,

            Pracownikom szkoły oraz Społeczności Uczniowskiej

            spędzenia tego czasu w prawdziwej rodzinnej serdecznej atmosferze.

            Aby całe Święta były tak magiczne jak ten jedyny w swoim rodzaju wieczór wigilijny.

             

            Nadchodzący zaś Nowy 2021 Rok niech przyniesie wszystkim, to co

            najlepsze: zdrowie, pogodę ducha oraz spełnienia wszystkich marzeń.

            Życzy Samorząd Uczniowski z opiekunami

          • Podziękowanie

          • Szanowni Państwo Dyrektorzy, 

            w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła pamięta”. Cieszę się, że tak wielu uczniów i nauczycieli w piękny sposób uczciło pamięć o naszych bohaterach.

            W tegorocznej edycji akcji wzięło udział 6 222 przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z całego kraju. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia! 

            W załączeniu przekazujemy pamiątkowy dyplom za udział w akcji. 

             

            Z poważaniem Anna Ostrowska Rzecznik Prasowy MEN

          • Biblioteka szkolna

          • Ważna informacja dla uczniów!
            Istnieje możliwość wypożyczania lektur. Proszę o kontakt: bibliotekazso18@gmail.com
            Na stronie biblioteki umieszczona będzie informacja o aktualnych konkursach czytelniczych.
             

            Zapraszam uczniów do udziału w konkursach
            Agnieszka Dziurawiec
             

          • INFORMACJA

          • https://sp1.lublin.eu/wp-content/uploads/2020/10/uwaga-320x320.png

            NAUCZANIE ZDALNE W KLASACH IV-VIII

            W DNIACH 26.10-08.11.2020r.

             

            Uprzejmie informujemy, iż na podstawie wytycznych MEN z dnia 23 października 2020r. nauka w klasach IV-VIII  w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rybczewicach będzie odbywać się w trybie zdalnym w dniach 26 października – 8 listopada 2020 r.

            Zajęcia w oddziałach przedszkolnych i w klasach 1-3 odbywają się bez zmian – czyli w trybie stacjonarnym, ich plan lekcji nie ulega zmianie.

            Świetlica szkolna dla klas 1-3 działa bez zmian.

             

            Dyrekcja ZSO Rybczewice

          • Dzień Edukacji Narodowej

          • 14 października to szczególny dzień dla polskiej szkoły. W tym roku o Święcie Edukacji Narodowej pamiętali nasi uczniowie, rodzice, Dyrekcja. Nie było co prawda akademii z udziałem całej społeczności szkolnej ze względu na pandemię, ale Dyrekcja i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli gronu pedagogicznemu i pracownikom niepedagogicznym życzenia zdrowia, sukcesów w pracy zawodowej i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Rodzice zadbali o słodki poczęstunek a nad wszystkim czuwały opiekunki SU kol. Grażyna Guz i Dominika Górnik.

             

            Dziękujemy

            Uczniom

            Rodzicom

            Opiekunkom SU

          • Ślubowanie klasy I

          •     1 października  nadszedł moment najważniejszy dla pierwszoklasistów - na hali sportowej rozpoczęła się uroczystość ślubowania. Na początku dzieci wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne.Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed Sztandarem Szkoły pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie pan Dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia, a z rąk pani Wicedyrektor uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.
                        Potem było mnóstwo życzeń i prezentów od starszych kolegów  i koleżanek oraz Samorządu Uczniowskiego.
                        Również rodzice pamiętali o święcie. Przybyli w licznym gronie i zorganizowali słodki  poczęstunek.
                        Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie, długie lata szkolne.

            Grażyna Guz

             

            Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ślubowanie klasy I.