Na przełomie stycznia i lutego 2020 roku po raz kolejny zostały przeprowadzone konkursy: konkurs ortograficzny „Dyktando SKO” i konkurs matematyczny „Matematyka z SKO”. Organizatorami konkursów byli: Zespół edukacji wczesnoszkolnej i Szkolna Kasa Oszczędności. Oba konkursy wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów klas trzecich.
Do konkursu ortograficznego przystąpiło 10 uczniów. Uczestnicy pisząc dyktando o oszczędzaniu musieli wykazać się znajomością zasad pisowni i umiejętnością zastosowania ich w praktyce.
Wśród startujących w konkursie najlepsi okazali się:
I miejsce - Natalia Kępka kl. IIIA
II miejsce - Anna Bochyńska kl. IIIB
III miejsce - Patrycja Połeć
Komisja konkursowa postanowiła przyznać dwa wyróżnienia: Mateusz Ruszniak kl. IIIA; Kamila Gieroś kl. IIIB.
W konkursie matematycznym „Matematyka z SKO” wzięło udział 11 uczniów. Zadaniem uczestników było rozwiązanie zestawu konkursowego. Zmagania z „tabliczką mnożenia” w I etapie nie pozwoliły wyłonić zwycięzców. Trzech uczniów otrzymało jednakową liczbę punktów i musiało w dogrywce zawalczyć o punktowane miejsca. Po sprawdzeniu prac i przyznaniu punktów komisja konkursowa ustaliła następującą kolejność:
I miejsce - Patrycja Połeć kl. IIIA
II miejsce - Kamil Brus kl. IIIB
III miejsce - Antoni Plesz kl. IIIA
Organizatorzy konkursu postanowili przyznać wyróżnienie dla uczennicy kl. IIIB - Anny Daniel.
Zdobywcy czołowych miejsc otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe, których fundatorem był Spółdzielczy Bank Powiatowy w Piaskach. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.
Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.
Lucyna Stanisławek
Tadeusz Stanisławek
FOTO ALBUM