Aktualności
Informator o szkołach ponadpodstawowych
Zawodowy strzał w 10!
Szanowni Państwo,
Informujemy Państwa, że w ramach akcji „Zawodowy strzał w10!” planowane jest kolejne działanie służące pomocy w wyborze dalszego etapu kształcenia dla przyszłych absolwentów szkół podstawowych oraz promocji szkół kształcących w zawodach w województwie lubelskim – „Tydzień wyboru drogi kształcenia”.
W ramach tej akcji Uczniowie i ich Rodzice będą mieli możliwość skontaktowania się telefonicznego z doradcami zawodowymi, którzy będą w określonych godzinach dyżurowali pod wskazanymi niżej numerami telefonów.
Rodzice i Uczniowie będą mieli możliwość porozmawiania z wykwalifikowanymi doradcami zawodowymi o zasadach dokonywania wyboru szkoły, ofercie szkół i zawodów w naszym województwie oraz upewnić się w dokonanych już wyborach. W razie szczegółowych pytań o kształcenie w poszczególnych zawodach czy szkołach doradcy będą kierowali zainteresowanych do konkretnych szkół. W indywidualnych przypadkach doradcy zawodowi będą podawali kontakt do poradni psychologiczno-pedagogicznej będącej w rejonie szkoły, do której uczęszcza uczeń. Zarówno w szkołach jak i poradniach pełnić będą dyżury osoby kompetentne, które będą mogły wspierać zainteresowanych i odpowiadać na pytania.
Proponowana Państwu sieć wsparcia będzie funkcjonowała przez tydzień – od 7 do 11 marca 2022 r., w godzinach od 14.00 do 18.00.
Numery telefonów, przy których będą dyżurowali doradcy zawodowi:
1) 781 701 533
2) 500 303 388
3) 509 731 851
4) 736 231 037
5) 883 848 356
6) 533 315 190
7) 668 356 436Rodzice i Uczniowie mogą także dzwonić w tym tygodniu bezpośrednio do szkół kształcących w zawodach, wykorzystując kontakt podany w informatorze o szkołach ponadpodstawowych województwa lubelskiego na rok szkolny 2022/2023
https://www.kuratorium.lublin.pl/informator.php
W załączeniu list Lubelskiego Kuratora Oświaty do Rodziców i Uczniów.ZAŁĄCZNIKI:
list Lubelskiego Kuratora Oświaty do Rodziców i Uczniów.pdf
Informacja dla RODZICÓW
Szanowni Państwo,
w odpowiedzi na sygnalizowane potrzeby, Lubelski Kurator Oświaty, w czwartek 3 marca 2022 r. o godz. 16.30 organizuje w formule on-line spotkanie z psychologami, adresowane do rodziców dzieci i młodzieży, w temacie "Jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą o sytuacji w Ukrainie?".Przewidziano wystąpienia:
1. "Jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą o wojnie?" - z p. Anna Radziwiłko - psycholog, konsultant ds. wychowania, opieki i pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz profilaktyki w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli - przedstawi praktyczne wskazówki, kiedy i jak rozmawiać z dziećmi w różnym wieku oraz z młodzieżą na ten temat, co należy mówić, czego unikać;
2. "Jak przygotować dziecko na zmiany w domu/w szkole/ w klasie (w kontekście aktualnej sytuacji)?" - p. dr Wiesław Poleszak - psycholog, psychoterapeuta, pracownik naukowy Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie, ekspert Ministerstwa Edukacji i Nauki i Ośrodka Rozwoju Edukacji - specjalizuje się w problematyce wspierania dzieci i młodzieży w rozwoju, wychowania oraz w psychoprofilaktyce zachowań problemowych – przybliży sposób funkcjonowania dzieci i młodzieży, reagowanie na zmiany, przedstawi wskazówki, jak pomóc odnaleźć się dziecku/ młodemu człowiekowi w nowej rzeczywistości.Łączę wyrazy szacunku
Teresa Misiuk
Lubelski Kurator Oświaty
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Rybczewicach – SOLIDARNI Z UKRAINĄ
Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza i serdecznie zachęca wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i wszystkich którzy mogą, do pomocy uchodźcom z Ukrainy ogarniętej wojną. Prosimy o przynoszenie rzeczy, które pozwolą przetrwać im ten ciężki czas.
Zbieramy:
- żywność z długim terminem ważności
- słodycze
- środki czystości (do higieny ciała tj. mydła, szampony, żele do mycia, pasty do zębów, środki do prania, chusteczki mokre, papier toaletowy itp.)
- jedzenie dla niemowląt, pieluchy
Dary składamy w sali numer 5 na parterze. Dziękujemy!
Rekrutacja na rok szkolny 2022/2023
SZANOWNI RODZICE !
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Rybczewicach ogłasza nabór dzieci
do przedszkola „Ekoludek” na rok szkolny 2022/2023
termin naboru 01.03.2022 do 31.03.2022
Wymagane dokumenty:
1. Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola z podpisaną klauzulą informacyjną.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SZANOWNI RODZICE !
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego ogłasza nabór dzieci
do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2022/2023
termin naboru 01.03.2022 do 31.03.2022
Wymagane dokumenty:
1. Karta zgłoszenia ucznia do oddziału przedszkolnego z podpisaną klauzulą informacyjną.
2. Wniosek o zgłoszenie ucznia do świetlicy szkolnej z podpisanym regulaminem świetlicy.
3. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych i wizerunku.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SZANOWNI RODZICE !
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Rybczewicach ogłasza nabór dzieci
do klas pierwszych na rok szkolny 2022/2023
termin naboru 01.03.2022 do 11.04.2022
Wymagane dokumenty:
1. Karta zgłoszenia ucznia do klasy pierwszej z podpisaną klauzulą informacyjną.
2. Wniosek o zgłoszenie ucznia do świetlicy szkolnej z podpisanym regulaminem świetlicy.
3. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych i wizerunku ucznia.
Przy składaniu dokumentów należy okazać dokument potwierdzający dane i PESEL dziecka.
Uwaga na dokumentach wymagane są podpisy obojga rodziców.
Dokumenty rekrutacyjne można pobrać w sekretariacie szkoły oraz na naszej stronie internetowej.
Rodzice dzieci zameldowanych w rejonie Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego, którzy wybrali dla swojego dziecka inną szkołę, proszeni są o zgłoszenie tej informacji w sekretariacie szkoły.
ZAŁĄCZNIKI:
1. Wniosek_o_przyjecie_do_przedszkola.doc
2. Karta_zgloszenia_dziecka_do_oddzialu_przedszkolnego.doc
3. KARTA-ZAPISU-DO-SZKOLY-PODSTAWOWEJ.doc
4. Karta_zgloszenia_do_swietlicy_2022-23.docx
5. KLAUZULA_ZGODY_NA_ROZPOWSZECHNIANIE_WIZERUNKU(1).doc
Zapraszamy do klasy I Liceum Ogólnokształcącego
Zabawa karnawałowa kl. I-III
W karnawale, w karnawale
dookoła wielkie bale,
Gdy orkiestra pięknie gra,
dobry humor każdy ma!Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 10 lutego 2022 roku.
Tego dnia dzieci kl. I i II przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, księżniczki, rycerzy, piratów, supermenów, Żółwie Ninja, i inne tajemnicze postacie. W klasach II i III podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.W tym dniu wszyscy zajadaliśmy się przepyszną pizzą z pobliskiej pizerii. W ten sposób i my postanowiliśmy przyłączyć się do obchodów Międzynarodowego Dnia Pizzy, który obchodzony jest 9 lutego.
Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały szkołę. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym uczniom, a to było głównym celem tego balu.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów i poczęstunku.Z niecierpliwością czekamy na kolejny bal.
Grażyna Guz
64
Walentynki
Link do spotkania
Wspierająca rola rodziców w wyborze drogi kształcenia
termin realizacji do 2022-02-09 - zostało 1 dzień
Szanowni Państwo
Informujemy Państwa, że w Lubelski Kurator Oświaty podejmuje kolejne spotkanie służące wsparciu rodziców uczniów klas VIII w zakresie wyboru dalszego etapu kształcenia i procesu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych pt. "Wspierająca rola rodziców w wyborze drogi kształcenia".
Link do spotkania:
https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_ZmY1OTk1ZmMtYmIyMS00N2JmLTlmZTktNjBjYjZiOTAyN2Q1%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%22e006472f-3211-4ea2-a7c6-ebaa0cb3af78%22%2c%22Oid%22%3a%22d180fcff-1206-43fe-b5b5-8134a79f6b96%22%2c%22IsBroadcastMeeting%22%3atrue%7d&btype=a&role=a
Informacja dla rodziców klas ósmych
Wspierająca rola rodziców w wyborze drogi kształcenia
Szanowni Państwo
Informujemy Państwa, że w Lubelski Kurator Oświaty w ramach „Zawodowego strzału w 10” podejmuje kolejne działanie służące wsparciu rodziców uczniów klas VIII w zakresie wyboru dalszego etapu kształcenia i procesu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych pt. „Wspierająca rola rodziców w wyborze drogi kształcenia”.
Spotkanie on-line ze specjalistami w tej dziedzinie odbędzie się dnia 9 lutego 2022 r. (środa) o godz. 17.00.
Link do przekazania rodzicom zostanie Państwu przesłany oddzielną wiadomością.
Nauczanie zdalne i stacjonarne od 27 STYCZNIA
Od czwartku, 27 stycznia do 11 lutego br. wszyscy uczniowie klas 5-8 będą mieli zajęcia w formie zdalnej według dotychczasowego planu zajęć za pośrednictwem platformy G-Suite (tak jak dotychczas).
Oddziały przedszkolne i uczniowie klas 1- 4 będą kontynuowali kształcenie w trybie stacjonarnym.
Od 14.02 – 27.02.2022 r. uczniowie województwa lubelskiego przebywają na feriach zimowych.
Dyrekcja ZSO w Rybczewicach
Dzień Babci i Dziadka - kl. 1-3
21 i 22 stycznia to najpiękniejsze dni w roku – Dzień Babci i Dzień Dziadka. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. W naszej szkole obchody tych wyjątkowych świąt stały się tradycją. W tym roku ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną nie mogliśmy zaprosić wyjątkowych gości do szkoły. Mimo to uczniowie kl. I-III pod kierunkiem swoich wychowawczyń starannie przygotowali program , który został zaprezentowany w wersji on-line.
Były wiersze i piosenki okolicznościowe, tematycznie związane z tym świętem. Dzieci poprzez wiersz i piosenkę mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia za ich trudy, troskę i poświęcenie. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role. Z głębi serc płynęły najserdeczniejsze życzenia.
Zapraszamy do obejrzenia programu artystycznego i życzymy Babciom i Dziadkom zdrowia i 100 lat życia.
Lucyna Stanisławek
Klasa 2
Klasa 3A
Klasa 3B
VI Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej Kolęda, Kolęda” - wyniki
Konkurs Kolęd i Pastorałek stał się już tradycją w naszej szkole, bo odbył się już po raz VI! Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Głównym celem konkursu było propagowanie kultury muzycznej oraz pielęgnowanie tradycji kolędowania. W przesłuchaniach konkursowych wzięło udział aż 42 uczniów. Każdemu występowi towarzyszył dreszczyk emocji, tym bardziej że dla wielu wykonawców było to pierwsze wystąpienie publiczne. Z przyczyn epidemicznych konkurs odbył się online.
Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: w-ce dyrektor szkoły p. Małgorzata Wójcik, nauczyciel muzyki p.Magdalena Furgała oraz nauczyciel religii p. Małgorzata Gieleta.
Laureaci konkursu:
Kategoria klas I - III
1 miejsce - uczeń kl. I Stefan Żak
2 miejsce - uczennica kl. IIIb Milena Goś
3 miejsce - uczennice kl. IIIa Zuzia Konaszewska, Maja Konaszewska i Martyna Kolano.
wyróżnienia:
Uczennica kl. II Patrycja Świtek , uczeń kl. II Konrad Świetlicki, uczeń kl. III b Franciszek Kowalik.
Kategoria klas IV – VIII
1 miejsce – ex aequo uczennica kl. VIII b Alicja Ptaszyńska i uczeń kl. VIII b Łukasz Poroch.
2 miejsce - uczennica kl. IV Aleksandra Zając .
3 miejsce - ex aequo uczennice kl. V b Nikola Pakuła i uczennica kl. V a Patrycja Połeć.
wyróżnienia:
uczennice kl. IV Lena Słowikowska, Weronika Ruszniak, Marcelina Gągol.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy pamiątkowe oraz nagrody, które ufundowała Rada Rodziców przy ZSO w Rybczewicach – za co bardzo dziękujemy.
Wszystkim kolędującym gratulujemy!
Karolowi Nuci – absolwentowi naszej szkoły dziękuję za realizację montażu filmowego konkursu.
Grażyna Guz
18
TRADYCJE BOŻONARODZENIOWE
Projekt edukacyjny TRADYCJE BOŻONARODZENIOWE
Projektem zostały objęte dzieci klasy IIIB. Realizacja - grudzień 2021 r.
Głównym celem projektu było zapoznanie uczniów z tradycjami bożonarodzeniowymi kultywowanymi w Polsce i innych krajach.
W ramach realizacji projektu uczniowie podjęli następujące działania:
-spotkanie ze św. Mikołajem,
-poznanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia w Polsce i innych krajach, wykorzystując dostępne źródła informacji,
-uczestnictwo w warsztatach plastycznych z udziałem Pani z Koła Gospodyń Wiejskich z Marysina. (wykonanie ozdób świątecznych),
-poznanie i śpiewanie kolęd,
-ubieranie choinki własnoręcznie wykonanymi ozdobami,
- zapoznanie się z treścią baśni H. CH. Andersena ,,Dziewczynka z zapałkami’’ analizowanie treści ze szczególnym uwzględnieniem przesłania o konieczności udzielania wsparcia drugiemu człowiekowi,
-ozdabianie pierników świątecznych do obdarowania innych (włączenie do akcji pomocy Libanowi),
-przygotowanie inscenizacji ,,Merry Christmas everyone”,
-wzięcie udziału w szkolnym konkursie literacko plastycznym ,,Tradycje bożonarodzeniowe’’,
-uczestniczenie w klasowej wigilii z zachowaniem tradycji i obyczajów związanych z wieczerzą wigilijną.
Zajęcia były prowadzone metodą projektu. Dały dzieciom dużo emocji oraz okazji do współdziałania w grupie, aktywnego uczestnictwa we wszystkich zajęciach.
Cele zostały osiągnięte. Dzieci pogłębiły swoją wiedzę na temat tradycji bożonarodzeniowych, rozwinęły swoją kreatywność, zdolności i umiejętności.
Dorota Potębska
14
Podsumowanie szkolnego konkursu literacko-plastycznego ,,Tradycje bożonarodzeniowe’’
Konkurs był skierowany do uczniów klas1-3.
Organizatorem konkursu był Zespół Edukacji Wczesnoszkolnej.
Celem było przybliżenie i kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia.
Konkurs polegał na napisaniu krótkiego wierszyka i wykonaniu oprawy plastycznej do tekstu.
W konkursie wzięło 19 uczniów z klas 1-3.
Jury oceniło wiersze i ich oprawę plastyczną pod względem oryginalności, pomysłowości, wartości artystycznych i językowych oraz zgodności tematycznej.
Wyniki konkursu.
I miejsca:
Barbara Krzyżanowska kl. I
Piotr Grzegorczyk kl. IIIB
Antonina Skuła kl. IIIB
II miejsca:
Aleksander Glejf kl. I
Maksymilian Brus kl. I
Patrycja Świtek kl. II
III miejsca:
Konrad Świetlicki kl. II
Wiktor Mańka kl. IIIA
Wyróżnienia:
Zofia Koper kl. IIIA
Joanna Pietrzyk kl. IIIA
Dyrektor szkoły Krzysztof Suszek wręczył zwycięzcom dyplomy i nagrody. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali symboliczne upominki. Gratulacje.
Fundatorem nagród była lokalna firma Fructino.
Dorota Potębska
9
VI Konkursu Kolęd i Pastorałek " Hej Kolęda, Kolęda"
Regulamin konkursu
REGULAMIN Szkolnego Konkursu
KOLĘD I PASTORAŁEK kl. 1– 8
pt.:” Hej Kolęda , Kolęda”
w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego
w Rybczewicach
Organizatorzy:
Grażyna Guz, Dominika Górnik, Samorząd Uczniowski, Magdalena Furgała.
Termin i miejsce konkursu: 12 stycznia 2022 r.(środa), w czasie zajęć szkolnych
Cele:
- rozbudzanie zainteresowań muzycznych
- integracja dzieci
- upowszechnianie kultury muzycznej
- kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia
- rozbudzenie w uczniach chęci wspólnego śpiewania kolęd, pastorałek
- ujawnianie uzdolnień i umiejętności muzycznych dzieci
Warunki uczestnictwa:
- uczestnicy śpiewają z podkładem muzycznym (płyta CD), akompaniamentem instrumentów lub a'cappella;
- uczestnicy wykonują dowolnie wybraną jedną kolędę lub pastorałkę;
- w konkursie mogą brać udział soliści oraz zespoły;
- w kategorii zespół mogą wystąpić maksymalnie 4 osoby;
- uczestnicy wykonują swój repertuar na żywo;
- konkurs przeprowadzony będzie w dwóch kategoriach wiekowych:
- kl. 1 – 4
- kl. 5 - 8
Proszę o zgłoszenie chęci uczestnictwa w konkursie (imię nazwisko, tytuł kolędy) na adres email organizatorów do 10 stycznia.
Zachęcamy do wzięcia udziału
Jasełka 2021
„A noc była ciemna, kiedy to się stało, lecz blaskiem Dzieciątko na sianku jaśniało i gwiazda jaśniała na wysokim niebie, bo Bóg się uniżył, aby zbawić Ziemię….”
Co roku przedstawiamy jasełka, by podzielić się radością z tego, że po raz kolejny przeżywamy święta Bożego Narodzenia. Tekst jasełek, które przedstawiliśmy w tym roku jest bardzo stary, pochodzi z roku 1895 napisał go ks. Kazimierz Jary. Trochę go uwspółcześniliśmy, ale niestety nie wszystkie sceny nagraliśmy ponieważ niektórzy z naszych aktorów musieli zostać na kwarantannie.
A TERAZ ŻYCZENIA OD NAS DLA CAŁEGO ŚWIATA
w szczególności dla:
DYREKCJI, GRONA PEDAGOGICZNEGO, WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW SZKOŁY, NASZYCH RODZIN I OCZYWIŚCIE DLA MŁODSZYCH I STARSZYCH UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY.
Życzymy, by Jezus narodził się w Waszych i naszych sercach.
Niech nam przyniesie pokój, na tym niespokojnym świecie.
Radość z tego, że po prostu żyjemy…
Miłość, której czasami brak …
Wiarę, która góry przenosi…
I nadzieję na to, że w nowym 2022 roku będzie lepiej!
Wszystkiego najlepszego!
Kliknij w link i miłego oglądania.
Link - https://youtu.be/AbT5WjxQgXI
Małgorzata Gieleta
Święta Bożego Narodzenia obchodzone są nie tylko w Polsce, dlatego wykorzystując swoją wiedzę, uczniowie naszej szkoły chcieli zaprezentować krótki występ w języku angielskim. Przepraszamy, ale z powodu problemów montażowych zamieszczamy filmik dopiero w dniu dzisiejszym.
Link do filmiku:
Życzenia
Życzenia
Archiwum Aktualności