W ostatnim tygodniu września uczniowie klas I-III wybrali się do pobliskiej pizzerii. Wyjście to zostało zorganizowane z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z wyglądem i wyposażeniem pizzerii, przypomnienie zasad kulturalnego zachowania się w restauracji oraz integracja zespołu klasowego.
Dzieciaki poznały składniki używane do robienia tego dania oraz dowiedziały się w jaki sposób robi się dobre drożdżowe ciasto. Była to znakomita okazja, aby poznać tajniki pracy kucharza.
Wszyscy bez wyjątku zajadali się smaczną pizzą. Dzieci obiecały, że wykorzystają zdobyte wiadomości i sprawdzą je w domu przygotowując z rodzicami pizzę.
Wszyscy wrócili do szkoły w doskonałych humorach bogatsi o nowe doświadczenia.
Lucyna Stanisławek
