Tutaj można zapoznać się z obowiązującymi podręcznikami na rok szkolny 2010/2011 podreczniki_2010.doc
Tutaj można zapoznać się z obowiązującymi podręcznikami na rok szkolny 2010/2011 podreczniki_2010.doc
Zakończenie roku szkolnego jest dla uczniów czasem szczególnym i bardzo radosnym. 25 czerwca zajęcia dydaktyczne w roku szkolnym 2009/2010 dobiegły końca. Uroczystość zakończenia roku przebiegała zgodnie z ceremoniałem szkoły. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody i wyróżnienia za szczególne osiągnięcia. Najlepiej oszczędzający członkowie Szkolnej Kasy Oszczędności otrzymali nagrody rzeczowe. Mateusz Bis jako najlepszy absolwent Szkoły Podstawowej dokonał wpisu do KSIĘGI PAMIĄTKOWEJ szkoły. Były kwiaty i słowa wdzięczności dla nauczycieli. W końcu najważniejsze, czyli świadectwa i promocja do następnej klasy. Przed nami dziewięć tygodni wypoczynku.
Pozostaje nam życzyć wszystkim uczniom i nauczycielom wspaniałych, pogodnych wakacji i szczęśliwego powrotu do szkoły.
Lucyna Stanisławek
Więcej zdjęć znajdziesz TUTAJ
Szanowni Państwo,
Mija kolejny rok nauki i pracy, czas wielu sukcesów osiągniętych pomimo licznych wyzwań i zmian, rok wielu cennych inicjatyw i twórczych działań dla dobra edukacji. Z tej okazji pragnę serdecznie podziękować Państwu za sumienną i efektywną pracę, okazywane serce i duże zaangażowanie w realizację zadań.
Wszystkim Nauczycielom i Dyrektorom dziękuję przede wszystkim za pedagogiczny wysiłek i odpowiedzialność w wychowaniu młodego pokolenia oraz włączanie się w proces takiego zmieniania polskiej szkoły, aby stała się ona bardziej skuteczna, przyjazna i nowoczesna. Niech okres letniego urlopu będzie dla Państwa czasem radosnego odpoczynku, okazją do ciekawych spotkań na wakacyjnych szlakach i sposobem na zregenerowanie sił przed nowym rokiem szkolnym.
Drodzy Uczniowie,
Wasza przyszłość zależy w dużej mierze od tego, czy dobrze wykorzystacie szanse, które daje szkoła; większość z Was to rozumie i skutecznie realizuje. Dużą satysfakcją napawają mnie Wasze osiągnięcia, dzielę z Wami radość z odniesionych sukcesów, podziwiam otwartość na nowe wyzwania i młodzieńczy entuzjazm, który również nas, dorosłych, mobilizuje do wysiłku. Przed Wami dwa miesiące wypoczynku - niech będzie to czas wypełniony aktywnością poznawczą, pełen nowych doznań i przeżyć. Życzę, aby nadchodzące wakacje były ciekawe i inspirujące, ale przede wszystkim – bezpieczne; korzystajcie z licznych atrakcji, zwłaszcza nad wodą, z rozwagą i wyobraźnią. Niech wakacje roku 2010 będą dla Was wszystkich pod każdym względem udane.
Z serdecznymi pozdrowieniami
Lubelski Kurator Oświaty
Krzysztof Babisz
W czwartek 23 CZERWCA 2010 r. odbyło się ostatnie spotkanie Mistrza Skiby ze swoimi uczniami w Szkole w Rybczewicach. Pan Skiba rozdał swoim uczniom wypalone przedmioty, które uczniowie wykonywali na zajęciach. Na zakończenie wszyscy uczniowie zrobili pamiątkowe zdjęcie z MISTRZEM.
8 czerwca 2010 r. w Szkole Podstawowej w Stryjnie odbyła się VI edycja konkursu powiatowego „Powiat świdnicki – wiedza o regionie” .
W kategorii plastycznej - II miejsce zajęła Patrycja Nawrocka z klasy VI
W kategorii literackiej - II miejsce zajęła Paulina Jones z klasy III
Gratulujemy!
Rozstrzygnięcie II edycji konkursu przyrodniczego
„Znam polskie parki narodowe”
organizowanego w ramach działalności
Kółka matematyczno – przyrodniczego w roku szkolnym 2009/2010
I miejsce – Patrycja Dobosz kl. V
II miejsce – Mateusz Bis kl. VI
III miejsce – Aleksandra Cichocka kl. VI, Przemysław Kwiatosz kl. V
Organizator konkursów: Zofia Kłos
Rozstrzygnięcie konkursu matematycznego
„Liczygłówka 2010”
organizowanego w ramach działalności
Kółka matematyczno – przyrodniczego
I miejsce i tytuł „Liczygłówki 2010” otrzymał Mateusz Bis kl. VI
II miejsce – Patrycja Nawrocka kl. VI
III miejsce – Mateusz Gnyp kl. VI
Organizator konkursów: Zofia Kłos
Dnia 14 czerwca 2010 roku o godzinie 700 uczniowie naszej szkoły wyruszyli na trzydniową wycieczkę do Krakowa. Wyjazd edukacyjny został zorganizowany w ramach projektu Akademia Wielkich Możliwości.
Ciekawa lekcję przyrody przeżyliśmy w Ogrodzie Zoologicznym, w którym zobaczyliśmy zwierzęta z różnych stron świata. Dzieciom najbardziej podobały się afrykańskie słonie oraz śmieszne małpy.
Drugiego dnia odwiedziliśmy Wawel. W programie zwiedzania był: Skarbiec, Zbrojownia, Wawel Zaginiony oraz Smocza Jama. Mieliśmy niepowtarzalną okazję odwiedzić grób tragicznie zamarłego Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii Kaczyńskiej. Tego dnia zwiedziliśmy jeszcze Muzeum Przyrodnicze. Kolorowe rybki oraz inne egzotyczne zwierzęta przyciągały nasz wzrok. W tym dniu zwiedzaliśmy również Stare Miasto (min. Kościół Mariacki, Sukiennice, Barbakan, Brama Floriańska). Mimo zmęczenia nie mogliśmy sobie odmówić zakupu pamiątek.
Ukoronowaniem wycieczki było zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce. Tam spacerując podziemnymi korytarzami podziwialiśmy kaplice, podziemne jezioro oraz stare urządzenia służące do wydobywania soli. Największe wrażenie wywarła na dzieciach Kaplica Świętej Kingi z żyrandolami z solnych kryształów i pięknymi rzeźbami.
Wycieczka do Krakowa była bardzo wartościowym doświadczeniem. Uważam, ze każdy Polak powinien choć raz odwiedzić to miasto, które kiedyś było stolicą naszego kraju.
Lucyna Stanisławek
Uroczystość zakończenia II etapu Projektu odbyła się w SP w Rybczewicach w dniu 9 czerwca 2010r.
Uczniowie kl. I zaprezentowali się przed swoimi kolegami z innych klas, przed rodzicami i dyrekcją szkoły. Prezentacja miała tytuł: „Mali artyści”. Uczniowie kl. I pokazali przedstawienie słowne oparte na treści wiersza J. Tuwima. „Spóźniony słowik”. Następnie zaśpiewali piosenkę „Mam akwarium” z akompaniamentem perkusyjnym. Kolejnym punktem prezentacji było przedstawienie teatralne „O żabkach i żuczku”. Na koniec zaprezentowali się w tańcu dyskotekowym „Tekila” i tańcu narodowym Polonez.
Na zakończenie występów dyrektor szkoły wręczył każdemu uczniowi pacynkę, jako forma podziękowania za udział w Projekcie od organizatora.
Na wspólnym spotkaniu w klasie każdy rodzic otrzymał na piśmie diagnozę końcową profilu inteligencji ucznia. Następnie odbyło się uroczyste przekazanie środków dydaktycznych kolejnej klasie uczestniczącej w Projekcie.
Na zakończenie spotkania odbyło się spożywanie kiełbasek przy ognisku.
Elżbieta Flis nauczyciel prowadzący zajęcia II etapu
Projektu„ Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”.
20 maja 2010 roku Regionalna Komisja Konkursowa przy Oddziale Regionalnym Banku BPS S.A. w Lublinie dokonała podsumowania Konkursu "Dziś oszczędzam w SKO jutro w Banku Spółdzielczym" za rok szkolny 209/2010. Nasza Szkolna Kasa rywalizująca z 42 Szkolnymi Kasami uklasyfikowała się na 8 miejscu w regionie i na I miejscu w obrębie działania Spółdzielczego Banku Powiatowego w Piaskach. Za tak wysokie miejsce w tabeli Zarząd SBP w Piaskach przyznał SKO nagrodę pieniężną w wysokości 550,00 zł. Pieniądze przekazane przez SBP zostaną przeznaczone na nagrody dla uczniów najlepiej oszczędzających w tym roku szkolnym.
Tadeusz Stanisławek
„Dzień Dziecka na sportowo”
Przygotowany przez Samorząd Uczniowski SP w roku szkolnym 2009/2010
W ramach obchodów Dnia Dziecka w roku szkolnym 2009/2010 zostały zorganizowane rozgrywki sportowe w piłkę nożną chłopców i w piłkę ręczną dziewcząt odpowiednio w kategoriach klas I – III i klas IV – VI.
Zwycięskie składy drużyn otrzymały pamiątkowe medale. W piłkę nożną zwycięzcami okazali się chłopcy z klasy V. Na duże uznanie zasługuje gra kapitana drużyny Mateusza Chylińskiego i bramkarza Bartka Psujka.
W piłkę ręczną zwyciężyły dziewczęta z klasy VI.
Sekcja sportowa i porządkowa przygotowała bardzo ciekawe gry i zabawy sportowe.
Opiekun SU: Zofia Kłos
Dnia 21 czerwca 2010 roku o godz. 14.00 odbędzie się klasyfikacyjne posiedzenie Rady Pedagogicznej ZSO za rok szkolny2009/2010.
Dnia 9 czerwca 2010 roku zorganizowano w naszej szkole uroczyste obchody Dnia Rodziny. Dzieci z klas 0-III zaprosiły z tej okazji swoich rodziców i przygotowały dla zaproszonych gości program artystyczny. Były wiersze i piosenki w wykonaniu małych aktorów. Ich ogromne zaangażowanie zostało nagrodzone gromkim brawami. Dzieciaki wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie przygotowane upominki. Kulminacyjnym punktem obchodów Dnia Rodziny było wspólne ognisko. Spotkanie przebiegało w miłej, rodzinnej atmosferze. Z niecierpliwością czekamy na kolejną taka imprezę.
Lucyna Stanisławek
Dnia 11.06.2010 odbyły się X Uliczne Powiatowe Biegi w Podzamczu. Z naszej szkoły najlepsze lokaty uzyskali:
Zuzanna Szymaniak – V miejsce w kategorii (dziewcząt),klas III-IV
Michał Skorek - V miejsce w kategorii (chłopców) klas III-IV.
W ogólnej punktacji nasza szkoła zajęła 4 miejsce przegrywając bój o trzecie miejsce jednym punktem ze szkołą w Mełgwi.
Sławomir Pasierbik
W dniu 18 czerwca 2010roku o godz 14.00 odbędzie się (odkładane wielokrotnie) posiedzenie szkoleniowe Rady Pedagogicznej ZSO.
Rada szkoleniowa dotyczy ewaluacji.
Plan wyjazdu
Nazwa projektu |
Akademia Wielkich Możliwości |
Szkoła |
Szkoła Podstawowa w ZSO w Rybczewicach |
Miejsce realizacji |
Kraków, Wieliczka |
Data wyjazdu |
14 czerwca 2010 r. do 15-06-2010r. |
Temat zajęć |
Wyjazd edukacyjny do Krakowa i Wieliczki. Zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce, Zwiedzanie Wawelu oraz wizyta w Ogrodzie Zoologicznym i muzeum Przyrodniczym w Krakowie |
1 dzień
700 - Wyjazd z Rybczewic - ZSO w Rybczewicach
930 - śniadanie
1400 Przyjazd do Krakowa (zakwaterowanie, Hostel Trzy Kafki, ul. Dolnych Młynów 3)
1500Zwiedzanie Ogrodu Zoologicznego
1830 Obiadokolacja w hostelu
2 dzień
900 śniadanie
1200 Przyjazd na Wawel
1220 zwiedzanie Wawelu
1730 - obiadokolacja
3 dzień
900 - śniadanie
930 - wykwaterowanie
10 00 - 1100 - Zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego
1200 - Przyjazd do Wieliczki
1240 - Zwiedzanie Kopalni Soli
Obiad w restauracji w Wieliczce
1600 - Wyjazd z Krakowa
7 czerwca 2010 roku dzieci z klasy III uczestniczące w zajęciach garncarskich z Projektu „Akademia Wielkich Możliwości” odwiedziły Pracownię Garncarską Mistrza Piotra Skiby. Dzieciaki miały możliwość obejrzenia tradycyjnego pieca ziemnego oraz nowoczesnego pieca elektrycznego, w których wypalane są naczynia z gliny. Podziwiali fantastyczną ekspozycję ich Nauczyciela. w czasie pobytu pod czujnym okiem Mistrza sami malowali i szkliwili wykonane wcześniej przez siebie na zajęciach naczynia. Było ognisko i pieczone kiełbaski. Pobyt w Pracowni Garncarskiej był niezapomnianym doświadczeniem dla wszystkich uczniów ich rodziców i wychowawcy klasy. Zajęcia w plenerze na długo pozostaną w naszej pamięci.
Lucyna Stanisławek
Powered by aSc EduPage