• Przedszkole Młodych Patriotów

• W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Minister Anna Zalewska zapowiedziała, że rok szkolny 2017/2018, będzie „Rokiem dla Niepodległej”, dlatego Zespół Wychowania Przedszkolnego „Ekoludek” wraz z oddziałami zerowymi wziął udział w Ogólnopolskim Konkursie „Przedszkole Młodych Patriotów”.

Zgłaszając się do konkursu nasze przedszkole otrzymało zadania konkursowe, które były realizowane przez nauczycielki w poszczególnych grupach w przedszkolu, zadania były oceniane przez jury punktowo, w skali od „1″ do „10″. Warunkiem otrzymania tytułu i certyfikatu ”Przedszkole Młodych Patriotów” było uzyskanie co najmniej 80% punktów za wykonanie poniższych zadań.

Zadania konkursu „Przedszkole Młodych Patriotów”:

1. Przeprowadzenie pogadanki pt. „Patriotyzm na co dzień. Co dla mnie oznacza bycie patriotą”.
          2. Przygotowanie plakatu „100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości”.
          3. „Kto ty jesteś? Polak mały” – zorganizowanie przedszkolnego konkursu recytatorskiego o tematyce patriotycznej..
          4. Zorganizowanie przedszkolnego konkursu pieśni patriotycznych.
          5. Przygotowanie Kodeksu Postaw Patriotycznych
          6. Przeprowadzenie pogadanki nt. postaw patriotycznych oraz roli patriotyzmu lokalnego.

Nasze przedszkole pod przewodnictwem wychowawczyń w pełni wywiązało się z powierzonych mu zadań, dzięki czemu otrzymaliśmy „CERTYFIKAT - Przedszkola Młodych Patriotów.”

Koordynator Konkursu na terenie przedszkola – Mariola Rusak