• ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM

• Projekt „Zdrowo jem, więcej wiem” realizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska to misja przywrócenia naszych dzieci do świata zdrowia, sprawności i pogody ducha. Uczy nie tylko pracy w grupie, ale przede wszystkim zmienia nawyki żywieniowe, edukuje, skłania do zmiany stylu życia. Poprzez uświadamianie Nauczycielom, Rodzicom oraz Dzieciom, jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz aktywność sportowa. Honorowy patronat objęła pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.

W roku szkolnym 2016/2017 oddziały zerowe z naszego przedszkola wezmą udział w realizacji 7 edycji tego projektu.

Dzieci i młodzież są przyszłością nas wszystkich. Dlatego staramy się dotrzeć z edukacją prozdrowotną do najmłodszego pokolenia uczniów. Niezwykle istotne jest, żeby wyrobić w dzieciach i młodzieży nawyki oraz przekonania, które pozwolą im cieszyć się zdrowym i długim życiem. W edukacji dzieci niezwykle ważna jest też odpowiednia świadomość osób z ich najbliższego otoczenia. Dlatego zawsze równocześnie kierujemy nasze działania do rodziców i nauczycieli. Dzięki temu proces przyswajania wiedzy i kształtowania postaw u najmłodszych uczestników naszych projektów, przebiega zdecydowanie sprawniej. Wspólnie z Państwem chcemy podjąć się tej misji i właśnie dlatego zapraszamy do udziału w 9 edycji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”.

„Zdrowo jem, więcej wiem” to ogólnopolski projekt edukacji prozdrowotnej dla zerówek i klas I-III szkół podstawowych. Prowadzimy go od 2010 roku i od samego początku towarzyszy nam troska o zdrowie młodego pokolenia. Dzięki bogatej, wieloaspektowej i spójnej formule projekt doskonale wpisuje się w podstawy programowe Ministerstwa Edukacji Narodowej.

PROJEKT "ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM" TO PRZEDE WSZYSTKIM:

• bogata oferta edukacyjna dla zerówek i klas I-III szkół podstawowych;
          • baza wiedzy i scenariuszy zajęć dla nauczycieli;
          • szansa dla nauczycieli na podniesienie swoich kwalifikacji w zakresie edukacji związanej ze zdrowym i ekologicznym stylem życia;
          • szansa dla uczniów na zdobycie wiedzy o zdrowym odżywianiu oraz wyrobienie prawidłowych nawyków żywieniowych, a także zdobycie cennych umiejętności takich jak praca w grupie.