• Kubusiowi przyjaciele

•

W latach 2015/2016 oraz 2016/2017 nasze przedszkole brało udział w ogólnopolskim, edukacyjnym Programie Kubusiowi Przyjaciele Natury. PROGRAM ma na celu realizację zagadnień ekologicznych. Partnerem merytorycznym tego przedsięwzięcia jest Fundacja "PARTNERSTWO DLA ŚRODOWISKA", a organizatorem programu znane każdemu dziecku marki naszych ulubionych soków: "Tymbark" i "Kubuś". Tytułu "Kubusiowych Przyjaciół Natury" potwierdzone Certyfikatem, wymaga  realizacji określonych w regulaminie programu działań oraz zdobyciu przypisanych im punktów. Dzięki realizacji programu  utrwalamy zdobyte już wiadomości z dziedziny ekologii i wciąż  zdobywamy nowe. Zajęcia odbywają się w formie zadaniowej oraz zabawowej, także z udziałem rodziców. Program wprowadza nas w piękny i fascynujący świat natury, uwrażliwia  na otaczające środowisko, uczy przy tym jak o nie dbać i  chronić. Sprawia nam wiele radości ,dobrej zabawy i satysfakcji z osiągniętych celów.

Koordynator programu na terenie przedszkola – Katarzyna Gąsior