• Akademia wyobraźni Play-Doh

• W roku szkolnym 2016/2017 oraz w trakcie wakacji bierzemy udział w programie Akademia Wyobraźni, zorganizowanym przez firmę Play-Doh.

Akademia Wyobraźni Play-Doh to Ogólnopolski Program Edukacyjny koncentrujący się na rozwijaniu umiejętności kreatywnego myślenia i zdolności manualnych przedszkolaków. Celem Programu jest realizacja warsztatów wśród dzieci w wieku 3-6 lat według specjalnie przygotowanych kart z zadaniami na różne okazje.

Biorąc udział w Programie otrzymaliśmy bezpłatny pakiet materiałów edukacyjnych wraz z zestawem kolorowej ciastoliny, który umożliwia prowadzenie z dziećmi warsztatów rozwijających w nich zdolności plastycznie i wyobraźnię. W trakcie zajęć dzieci poznają różne techniki wykonywania prac, uczą się korzystać z przyrządów ogólnodostępnych w przedszkolach do modelowania ciastoliny. Karty zadań, które dostają w pakiecie materiałów opracowane są przez Artystę i metodyka wychowania przedszkolnego.

Koordynator programu na terenie przedszkola Katarzyna Gąsior