Zmiana planu od poniedziałku 28-01-2013
Wyróżnienia dla sportowców
ZEBRANIE Z RODZICAMI
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
„Babciu i Dziadziu kochamy Was”
O tym, że 21 i 22 stycznia to niezwykłe daty w kalendarzu można się było przekonać dzisiaj (23-01-2013) odwiedzając naszą szkołę.
Uczniowie klas I-III pod czujnym okiem swoich wychowawczyń przygotowali z okazji Dnia Babci i Dziadka bogaty program artystyczny. Wiele ciepłych słów skierowały dzieciaki do swoich babć i dziadków. Najmłodsi uczniowie zaprezentowali swój kunszt aktorski w wierszach i piosenkach. Starannie dobrane utwory muzyczne stworzyły niezwykłą atmosferę tego styczniowego dnia. Każdy występ nagrodzony był gromkimi brawami. Babcie i dziadkowie musieli odpowiadać na trudne pytania zadawane przez swoich wnuków. Dla zwycięskiej drużyny były drobne upominki. Wnuki nie zapomniały o upominkach dla swoich najbliższych – były laurki, obrazki, koszyczki ze słodkościami, książki z życzeniami oraz aniołki. A potem już przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek dla gości i małych artystów. Przy śpiewie najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek mile spędzono czas.
To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości, który na stałe zapisze się w pamięci babć i dziadków.
Lucyna Stanisławek
Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek
W dniu 23 stycznia 2013 roku o godzinie 1000 odbył się (po raz drugi) w naszej szkole Konkurs Kolęd i Pastorałek, w którym wzięło udział 31 uczniów naszej szkoły. Konkurs miał na celu podtrzymanie tradycji wspólnego kolędowania, poszerzenie repertuaru kolędowego, a także prezentację umiejętności muzycznych uczestników.
Mogliśmy posłuchać tradycyjnych kolęd, takich jak: Pójdźmy wszyscy do stajenki , Dzisiaj w Betlejem, Gdy śliczna Panna, Cicha noc, Wśród nocnej ciszy, Lulajże Jezuniu, Maleńka miłość, jak i pastorałek Oj, maluśki, maluśki, czy pieśni bożonarodzeniowych: Pastuszek bosy, Kto wie, czy Przekażmy sobie znak pokoju, a także wysłuchać kolędy Wśród nocnej ciszy granej na flecie.
Występy uczestników oceniało jury w składzie: dyrektor Krzysztof Suszek, ksiądz Franciszek Kliza i pani Magdalena Furgała, biorąc pod uwagę dobór repertuaru, interpretację, warunki głosowe, oraz ogólny wyraz artystyczny. A całość poprowadziły uczennice klasy 6b Jagoda Skorek i Natalia Bławacka. Jury po burzliwych obradach postanowiło przyznać następującym osobom nagrody, które ufundował Urząd Gminy w Rybczewicach:
Kategoria klasy 1-3 SP:
I miejsce: Dominik Poroch
II miejsce: Karol GośIII miejsce: Amelia Skorek, Patrycja Wilkołek, Oliwia Skowronek i Kamila Trała
III miejsce: Julia LisKategoria klasy 4-6 SP:
I miejsce: Paulina Jones
II miejsce: Julia PękałaIII miejsce: Weronika Sobiesiak i Paulina Jones
Wyróżnienie: Jakub Prażmowski
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i zapraszamy do udziału w przyszłym roku
.
Magdalena Furgała
BAL PRZEBIERAŃCÓW
ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W RYBCZEWICACH oraz KLASER TURYSTYCZNY ‘ ZAGRODY LUBELSKIE‘ mają zaszczyt zaprosić wszystkich uczniów ZSO na Bal Przebierańców który odbędzie się 26 stycznia 2013r. w ZSO w Rybczewicach.
Program spotkania :
Godzina 15.00 –Rozpoczęcie spotkania noworocznego w Rybczewicach
Godzina 15.10-Prezentacja sprawozdań z działalności Fabryk Św. Mikołaja biorących udział w akcji ‘ZLOT MIKOŁAJÓW ‘
Godzina 16.10 –Tradycje karnawałowe w Dolinie Giełczwi - spotkanie z panem Bohdanem Kiełbasą regionalistą z Żółkiewki
Godzina 16.40 –Zwiedzanie Sali Pamięci w ZSO w Rybczewicach
Godzina17.00-20.00–Karnawałowy Bal Przebierańców
Warunki uczestnictwa :
-przebranie
-5 zł na orkiestrę
-kawałek ciasta
Przewidziane są wybory Króla i Królowej Balu !!!
Szczegółowe informacje u wychowawców .
XIV Przegląd Kolęd i Pastorałek
„Bo nadszedł czas i Dziecię się zrodziło.
A razem z Nim, maleńka przyszła miłość”
Boże Narodzenie to radosne święta, które w Polsce obchodzone są szczególnie uroczyście. Nieodłącznym elementem świętowania są kolędy i pastorałki – pieśni o Narodzeniu Pana.
20 stycznia 2013 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIV Przeglądzie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury, Władze Miasta oraz WSK PZL SA w Świdniku. Młodzi wykonawcy zaprezentowali starannie przygotowane utwory. Dwie kolędy uczniowie wyśpiewali solo, jedną zespołowo. Monika Pąsiek kl. V – „Gdy śliczna panna”, Dominik Poroch kl. III – „Maleńka miłość” i zespół wokalny (kl.V i VI) – „Przekażmy sobie znak pokoju”.
Wykonania podobały się licznie zgromadzonej publiczności i zostały nagrodzone gromkimi brawami. Przez ponad dwie godziny mogliśmy wsłuchiwać się w prawdę, że Bóg zstąpił na ziemię w betlejemskiej szopie, aby nauczyć nas mądrości i pokory oraz umocnić naszą wiarę. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodkie upominki, a p. Magdalena Furgała i p. Lucyna Stanisławek podziękowania za przygotowanie wykonawców tegorocznego przeglądu.
To muzyczne wydarzenie odbyło się w Kościele p.w. NMP w Świdniku.
Lucyna Stanisławek
ZABAWA CHOINKOWA
19 stycznia 2013 roku w Szkole Podstawowej odbyła się zabawa choinkowa, na którą z niecierpliwością czekali uczniowie. Już około godziny 15 szkoła zaczęła wypełniać się miłośnikami tańca i dobrej zabawy. Pięknie udekorowany korytarz na ponad 6 godzin wypełnił się muzyką, tańcem i śpiewem. Wszyscy bawili się przy świetnie grającym zespole muzycznym, który prezentował super przeboje.
Uczniowie śpiewali, tańczyli, robili kółeczka i wężyki, jechali „pociągiem”. Punktem kulminacyjnym był odtańczony już po raz kolejny w naszej szkole polonez. Tańczyli wszyscy: maluchy, uczniowie starszych klas oraz nauczyciele i rodzice. Zabawa choinkowa nie mogła odbyć się bez wizyty Świętego Mikołaja, który przywiózł dla wszystkich słodkie upominki. Wszyscy z niecierpliwością czekali na paczkę. Maluchy chętnie pozowały do pamiątkowych zdjęć z Mikołajem.
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie wspaniałej imprezy. Już marzymy o zabawie choinkowej w przyszłym roku.
Lucyna Stanisławek
Turniej tenisa stołowego SP
WYNIKI FINAŁU WOŚP
13 stycznia 2013 r. nasza szkoła wzięła udział w akcji charytatywnej WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY. Wolontariuszami byli członkowie Samorządu Uczniowskiego SP ZSO w Rybczewicach:
1)Natalia Bławacka (220,02zł),
2)Jagoda Skorek (247,41zł),
3)Oskar Zając (209,50zł).
Opiekunem uczniów podczas zbiórki oraz wolontariuszem był p. Janusz Flis (428,70zł).
Opiekunami wolontariuszy były również: Elżbieta Flis, Grażyna Guz i Zofia Kłos.
W RAMACH XXI FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY ZEBRANO:
1104 zł. 63 gr.
Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy !!!
DO ZOBACZENIA ZA ROK, NA XXII FINALE
Opiekun SU SP: Zofia Kłos
Nowy plan lekcji
UWAGA!!!
Od poniedziałku 14 stycznia 2013 roku zmienia się PLAN LEKCJI.
SPRAWDŹ PLAN PLAN_LEKCJI_2012-2013_semestr_II.xls
PRZYJAZNA SZKOŁA
21 FINAŁ WOŚP
Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów
Zbiórka odbędzie się 13 stycznia 2013 roku. Od środy 10 października na stronie sztaby.wosp.org.pl przyjmujemy zgłoszenia sztabów, organizatorów imprez zamkniętych i organizatorów zbiórek do skarbon stacjonarnych.
Tak jak zawsze, po 21. Finale będziemy się pochylać nad problemami polskiej medycyny dziecięcej. Tak jak zawsze, naszą pomoc realizować będziemy poprzez zakup sprzętu medycznego do jednostek opieki zdrowotnej, które mają podpisany kontrakt z NFZ.
Jednak po 20 latach działalności w bezpośredniej bliskości służby zdrowia widzimy, jak bardzo pomocy potrzebują także seniorzy. Ten Finał, w znacznej części dedykowany ludziom w podeszłym wieku chorym na choroby przewlekłe, ma mieć również wymiar symboliczny. Nie jesteśmy i nigdy nie będziemy w stanie rozwiązać ogromnej ilości problemów, jakie są związane z tą dziedziną medycyny. Chcemy jednak zwrócić uwagę Polaków na wszystkie kwestie związane z jakością opieki medycznej, a także i niestety bardzo częstym zjawiskiem wykluczenia, jakie dotyka ludzi w podeszłym wieku.
Pieniądze zebrane w 21. Finale chcemy podzielić. Połowę wykorzystamy na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka, połowę na wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych. W tym drugim przypadku nasza pomoc trafi tylko do kilku wybranych placówek w każdym województwie.
W Polsce istnieje niewiele oddziałów geriatrycznych, zdecydowanie za mało w stosunku do potrzeb. Jest to jedna z najbardziej zaniedbanych dziedzin w polskim systemie ochrony zdrowia. Mamy jednak nadzieję, iż rozgłos, jaki zawsze towarzyszy Finałowi, będzie okazją, by uświadomić nam wszystkim, że jest to problem, którego nie można dalej unikać. W ciągu minionej dekady obserwujemy postępujące zmiany sytuacji demograficznej. Społeczeństwo się starzeje, upada tradycyjny model rodziny wielopokoleniowej. Wokół nas żyje i będzie żyło coraz więcej osób w podeszłym wieku, wymagających pomocy medycznej w walce z chorobami przewlekłymi. Osób, które zasługują na dobre wyposażenie oddziałów szpitalnych, ośrodków opiekuńczych, na troskę i zrozumienie lekarza, i na końcu na poszanowanie godności przez wszystkich dookoła.
Zakłady opiekuńczo-lecznicze opieki długoterminowej to placówki, które podejmują się niesienia pomocy tym najciężej chorym seniorom. Tam także lista potrzeb jest długa. Co więcej – ośrodki te nie potrzebują drogiego sprzętu specjalistycznego, najczęściej ponawiane prośby dotyczą podstawowego wyposażenia.
Orkiestra w efekcie 21. Finału planuje zakupić urządzenia takie jak:
· łóżka o regulowanej wysokości z zabezpieczeniami
· materace przeciwodleżynowe
· statywy mobilne do kroplówek
· ssaki elektryczne i akumulatorowe
· pompy infuzyjne i pompy żywieniowe
· sprzęt rehabilitacyjny typu rotory kończyn dolnych i górnych, tory do nauki chodzenia, czy rowery treningowe.
Po raz pierwszy Fundacja przeprowadziła badania opinii społecznej związane z planowanym celem zbiórki. Badanie przeprowadzone przez Millward Brown SMG/KRC potwierdziło kierunek naszych planów. 91% respondentów zaakceptowało taki sposób wydatkowania środków zebranych w Finale.
Dzień 21. Finału będzie jak zawsze dniem pełnym optymizmu i radości. Mamy nadzieję, że jak zawsze skłaniać będzie Polaków do wspólnego bycia ze sobą, odsuwając choć na moment wszelkiego rodzaju troski i kłótnie. Niech 13 stycznia 2013 r. będzie także dniem, w którym troska o dzieci i seniorów będzie na ustach wszystkich, a następnie - niech nie będzie to tylko jeden dzień, ale cały rok naszych wytrwałych starań, aby polepszyć los wnuczków oraz ich dziadków. Jesteśmy przekonani, że siła zaufania Orkiestry, a także nasze niezwykłe starania przy wydawaniu każdej złotówki z zebranych pieniędzy, przyniosą konkretny efekt, o którym będziemy mogli mówić przed kolejnym 22. Finałem.
Mecz - piłka nożna
Spotkanie opłatkowe
„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszystkie spory …”
Boże Narodzenie – najpiękniejsze polskie święta w naszej tradycji, na które wszyscy czekamy z utęsknieniem. To czas wybaczania, zgody, miłości i pokoju.
21 grudnia 2012 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie opłatkowe. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz Gminy Rybczewice i miejscowych instytucji. W atmosferę Świąt Bożego Narodzenia wprowadzili nas uczniowie naszej szkoły, którzy wcielili się w biblijne postacie min. Maryję, Józefa, Heroda, Mędrców ze Wschodu oraz pastuszków i aniołów. Młodzi aktorzy przypomnieli nam, co wydarzyło się w betlejemskiej stajence ponad 2000 lat temu. Podczas występów rozbrzmiewały piękne polskie kolędy i pastorałki. Wszystko zostało „dopięte na ostatni guzik” – dekoracje, rekwizyty i kostiumy. Występy uczniów zostały nagrodzone gromkimi brawami. Dyrektor szkoły Pan Krzysztof Suszek podziękował Pani Małgorzacie Gielecie i Pani Magdalenie Furgała za przygotowanie przedstawienia. Złożył wszystkim obecnym najserdeczniejsze życzenia. Aby tegoroczne Święta Bożego Narodzenia wniosły spokój, radość i ciepło w nasze życie. A czas spędzony z najbliższymi dał wszystkim siłę i pogodę ducha na Nowy 2013 Rok. Życzenia bożonarodzeniowe skierował do wszystkich zebranych Wójt Gminy Rybczewice Pan Mirosław Kwiatosz oraz ksiądz Franciszek Kliza.
W tym dniu każda klasa spotkała się na uroczystej wigilii. Uczniowie pod opieką swoich wychowawców zadbali o świąteczny wystrój sal lekcyjnych. W klasach pojawiły się choinki i stoły nakryte śnieżnobiałymi obrusami. Były tradycyjne wigilijne potrawy: śledzie, ryby, racuchy i pierogi z kapustą i grzybami. Z głębi serc płynęły świąteczne życzenia. Łamiąc się opłatkiem życzyliśmy sobie zdrowych i wesołych świąt oraz szczęścia w nadchodzącym roku. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy i pastorałki.
To podniosłe i wzruszające spotkanie na długo pozostanie w pamięci uczniów, nauczycieli i przybyłych gości.
Lucyna Stanisławek
Konkurs świąteczny
Bożonarodzeniowy Konkurs Plastyczny pt. „Najładniejsza ozdoba bożonarodzeniowa”, adresowany był do dzieci i młodzieży szkoły podstawowej i gimnazjum.
Celem konkursu było popularyzowanie działań plastycznych i poszerzanie wiedzy w zakresie różnych technik plastycznych; rozwijanie kreatywności uczestników konkursu, wymiana doświadczeń artystycznych i twórczych oraz poszukiwanie tradycyjnych form przekazu plastycznego, związanych z obchodami Świąt Bożego Narodzenia; rozwijanie wyobraźni w połączeniu z umiejętnością wykorzystania ciekawych technik, promowanie szeroko pojętej twórczości młodego pokolenia. Konkurs cieszył się powodzeniem, wzięło w nim udział 55 uczniów.
Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach:
I - dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas „0"
II – uczniowie klas 1 – 3 szkoły podstawowej,
III – uczniowie klas 4 – 6 szkoły podstawowej,
IV – młodzież gimnazjalna,
W kategorii I - dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas „0” przyznano nagrody zbiorowe dla Zespołu Wychowania Przedszkolnego „Ekoludek” i klasy „0B” oraz nagrodę specjalną dla Łukasza Porocha z klasy „0A”.
W kategorii II - klasy 1 –3 przyznano:
I miejsce - Dominik Poroch kl. III
II miejsce - Alicja Suszek kl. II
III miejsce - Zuzanna Kwiatosz kl. I
Wyróżnienia otrzymali:
Nikola Zalewska z kl. II
Oliwia Kapica z kl. I
W kategorii III - klasy 4 – 6 przyznano:
I miejsce – Justyna i Kamil Rudnicki kl. VI i IV
II miejsce – Weronika Sobiesiak z kl. VI
III miejsce – Paulina Łuszczak kl. VI
Wyróżnienia otrzymali:
Mateusz Rakoczy kl. V
Rafał Banaszkiewicz kl. V
Angelika Banaszkiewicz kl. VI
Wojtek Kurzępa kl. VI
W kategorii IV – młodzież gimnazjalna przyznano:
I miejsce – Izabela Poroch kl. IIIA
Zuzanna Szymaniak kl. IA
Klaudia Kolasa kl. IIIA
II miejsce – Jakub Kurzępa kl. IA
Agata Gnyp kl. IIIA
III miejsce – Patrycja Nawrocka kl. IIIB
Aleksandra Cichocka kl. IIIA
Magdalena Sobiesiak kl . IIA
Laureaci konkursu otrzymali upominki rzeczowe i pamiątkowe dyplomy, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców przy ZSO w Rybczewicach. Prace konkursowe można było obejrzeć na wystawie zorganizowanej na korytarzu szkolnym.
Grażyna Guz
Życzenia Lubelskiego Kuratora Oświaty
Życzenia Świąteczne
LUBELSKI KURATOR OŚWIATYSzanowni Państwo
Dyrektorzy, Nauczyciele,
Rodzice, Uczniowie,
Pracownicy oświaty
województwa lubelskiegoNiebawem będziemy radować się tajemnicą Bożego Narodzenia. Oczekując na ten wyjątkowy czas, w imieniu własnym oraz pracowników Kuratorium Oświaty w Lublinie pragnę złożyć wszystkim Państwu najserdeczniejsze świąteczne życzenia. Proszę przyjąć wyrazy życzliwości oraz życzenia radości ze spełnionych oczekiwań i marzeń.
Niech te szczególne święta będą niezapomnianym czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień, ale w pokoju serca i cieple ludzkiej życzliwości. Życzę, by przebiegały w spokoju i radości wśród rodziny, przyjaciół oraz wszystkich bliskich, napełniając umysł nadzieją i optymizmem.
Wraz z nadchodzącym Nowym Rokiem proszę przyjąć życzenia spełnienia wszystkich pokładanych w nim oczekiwań; niech otworzy on drogę do nowych szczytnych celów, przynosząc zadowolenie z realizacji osobistych i zawodowych aspiracji.
Z najlepszymi życzeniami
Krzysztof Babisz
Kurator Oświaty w Lublinie
FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO NA PROJEKT ZNACZKA POCZTOWEGO
Dnia 10 grudnia 2012r. w Zespole Szkół Samochodowych w Lublinie odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu filatelistycznego na projekt znaczka pocztowego pt.: „ Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”.
W konkursie uczestniczyli uczniowie z 14 szkół województwa lubelskiego. Z naszej szkoły do finału zakwalifikowało się 20 prac.
W gimnazjalnej grupie wiekowej z naszej szkoły następujący uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe: Bartłomiej Psujek z kl. II Gimnazjum zajął I miejsce i Magda Kuśmierzak z kl. I Gimnazjum zajęła II miejsce. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali upominki filatelistyczne.
Elżbieta Flis
Zlot Mikołajów w Biskupicach
Wspólna zabawa, konkurs, wymiana upominków, a za parę dni – rozdawanie prezentów – to kolejne etapy mikołajowej akcji, w której uczestniczy nasza szkoła.
6 grudnia 2012 r. w Biskupicach odbył się Zlot Mikołajów. To impreza dla wszystkich Fabryk uczestniczących w przedsięwzięciu. Reprezentanci każdej z nich przyjechały tu, by zaprezentować i wymienić między sobą swoje wyroby – przygotowane upominki.
Nasi przedstawiciele – dobre duszki – przybyli do Biskupic z hymnem Fabryki na ustach, transparentem w dłoniach, gąsienicą Rudolfem na szyjach i – oczywiście – pudłami prezentów. Przygotowaliśmy wciągającą grę planszową. Zawodnikami byli przedstawiciele innych Fabryk, którzy poprzez zabawę poznawali historię prawdziwie świętego Mikołaja.
Na zakończenie Zlotu jury po burzliwych obradach ogłosiło wyniki konkursu na najfajniejszego św. Mikołaja. Werdykt nas nie zaskoczył
. Oczywiście nasz Mikołaj zwyciężył!
W kolejnych dniach odbyła się w szkole zbiórka słodyczy, aby dosłodzić mikołajkowe paczki, które święty Mikołaj 17 grudnia rozdał niektórym grzecznym dzieciom z terenu naszej gminy.
Wicedyrektor
Fabryki Św. Mikołaja
ds. promocji
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie