• V Finał konkurs na projekt znaczka pocztowego

• Relacja z finału V edycji gminnego konkursu plastycznego na projekt znaczka pocztowego pt: „Miejsca sakralne Gminy Rybczewice”.

Dnia 27 października 2009r. nasza szkoła z niecierpliwością czekała na zaproszonych gości z Lublina , przedstawicieli Urzędu Gminy i delegacje  uczniów z dwóch sąsiednich szkół naszej gminy.

Punktualnie o godz. 10:00 rozpoczęła się uroczystość. Jak zawsze gromkimi brawami zostali przywitani goście z Lublina : p. Janusz Koput – redaktor Gazety Filatelisty z dwoma filatelistami z Zespołu Szkół Samochodowych w Lublinie. Na uroczystości byli przedstawiciele Urzędu Gminy w Rybczewicach: p. Małgorzata Banaszkiewicz i p. Anna Kowalczyk.

Na początku uroczystości p. Janusz Koput opowiadał zebranym o pasji, jaka jest filatelistyka. Mówił o swoich pierwszych krokach ze znaczkiem pocztowym i ogromnej wiedzy jaką można nabyć poprzez obcowanie ze znaczkami pocztowymi. Wyraził swoją radość z dużego  zainteresowania konkursem.

Następnie uczniowie kl. IV przedstawili część artystyczną związaną z obchodami IX Dnia Papieskiego, który w tym roku nosi nazwę „ Jan Paweł II – papierz wolności” i przypada w miesiącu październiku.

Montaż słowno -  muzyczny ubarwił pokaz slajdów ze zdjęciami z życia Jana Pawła II. Część artystyczną przygotowała katechetka szkolna p. Małgorzata Gieleta.

Następnie zaproszeni goście rozdali laureatom nagrody i upominki.  Po rozdaniu nagród głos zabrała p. Małgorzata Banaszkiewicz, która nie szczędziła pochwał, co do zainteresowania konkursem i wysokim poziomem prac uczniów.

Na zakończenie głos zabrał dyr. szk. p. Krzysztof Suszek, który podziękował gościom za przybycie, sponsorom za ufundowane nagrody i podsumował całą uroczystość.

Celem tegorocznego konkursu było przedstawienie w formie znaczka pocztowego miejsc sakralnych ( kościoły, kapliczki, przydrożne krzyże) znajdujących się na terenie Gminy Rybczewice, wzbudzenie szacunku do tych obiektów oraz kształtowanie właściwej postawy wobec tego, co bliskie i znane, czyli  „ Małej Ojczyzny”.

Zainteresowanie konkursem było olbrzymie. Napłynęło 112 prac z trzech szkół Gminy Rybczewice: Szkoły Podstawowej w Stryjnie, Szkoły Podstawowej w Pilaszkowicach i Szkoły Podstawowej w Rybczewicach.

Prace konkursowe oceniała komisja składająca się z przedstawicieli poszczególnych szkół oraz pracownika Urzędu Gminy w Rybczewicach.

Za najciekawsze prace komisja przyznała nagrody w dwóch kategoriach wiekowych:

W kategorii klas I –III następujący uczniowie otrzymali

4) Justyna Grzegorczyk z kl. VI SP w Stryjnie

5) Aleksandra Cichocka z kl. VI SP w Rybczewicach

6) Patrycja Goś z kl. VI SP w Pilaszkowicach

Najciekawsze prace konkursowe będą opublikowane przez Pocztę Polską na kartach pocztowych (Rafał Banaszkiewicz, Agata Gnyp, Bartłomiej Kwiatosz, Magdalena Skorek).

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pakiety filatelistyczne.

Organizator konkursu składa podziękowania wszystkim nauczycielom zaangażowanym w to przedsięwzięcie oraz sponsorom za ufundowane nagrody.

·        Sponsorami konkursu są:

·        Urząd Gminy w Rybczewicach

·        Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rybczewicach

·        Redakcja Gazety Filatelisty w Lublinie

·        Dyrekcja ZSO w Rybczewicach

Organizator konkursu:  Elżbieta Flis Opiekun Szkolnego Koła Filatelistycznego przy ZSO w Rybczewicach.