Szkoła w obiektywie
OTWP - Gmina Rybczewice
19 marca 2012 roku w ZSO w Rybczewicach odbyły się eliminacje gminne XXXV OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ „Młodzież zapobiega pożarom”
Wyniki:
Grupa szkół podstawowych:
I miejsce – Wiktoria Kasprzak SP Stryjno
II miejsce – Gabriela Gutowska SP Rybczewice
III miejsce – Angelika Stępień SP Rybczewice
Grupa gimnazjalna:
I miejsce – Patrycja Łuszczak kl. I
II miejsce – Magdalena Sobiesiak kl. IIB
III miejsce – Przemysław Kwiatosz kl. I
Grupa ponadgimnazjalna:
I miejsce - Agata flor kl. III
II miejsce - Przemysław Łuszczak kl. I
III miejsce – Joanna Zalewa kl. II
TADEUSZ STANISŁAWEK
Eliminacje gminne OTWP
Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej odbędą się 19 marca 2012 roku o godzinie 900 w budynku ZSO w Rybczewicach (świetlica).
OTWP - eliminacje szkolne
8 marca 2012 roku w naszej szkoleodbyły sie eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
I miejsce - Gabriela Gutowska kl. V
II miejsce - Weronika Sobiesiak kl. V
III miejsce - Mikołaj Bis kl. V
Angelika Banaszkiewicz kl. V
Jones Paulina kl. V
Angelika Stępień kl. VI
Jakub Prażmowski kl. V
Do eliminacji gminnych zakwalifikowało się 7 osób.
Tadeusz Stanisławek
Zabawa kl. I-III
TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
14.02.2012 w Bystrzejowicach odbyły się Powiatowe zawody w tenisa stołowego drużynowe dla szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali w kategorii dziewcząt: Julia Kowalik i Angelika Stępień, a chłopców Maksymilian Cichocki i Karol Flor. Po zaciętych meczach, zwłaszcza dziewcząt, nasze reprezentantki zajęły II miejsce i uzyskały prawo startu w zawodach rejonowych.
Natomiast chłopcy zajęli I miejsce prawo startu w zawodach rejonowych. Trzeba zaznaczyć ze Maksymilian i Karol trzeci rok z rzędu nie mają sobie równych w Powiecie Świdnickim.
16.02.2012 w Ludwinie odbyły się Rejonowe zawody w tenisa stołowego. Niestety dziewczyny dzielnie walczyły ale ich rywalki były lepsze i trzeba było przełknąć gorycz porażki. Natomiast chłopcy (Maksymilian Cichocki i Karol Flor – kl. VI) dotarli aż do finału. W finale po bardzo wyrównanym meczu musieli uznać wyższość rywali i ostatecznie zostali sklasyfikowanie na II miejscu co dało im prawo startu w zawodach wojewódzkich w Kocudzy.
21.02.2012 w Kocudzy został rozegrany FINAŁ MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO W TENISIE STOŁOWYM DRUŻYNOWO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH.W kategorii chłopców wystartowało 14 drużyn w tym nasi chłopcy (Maksymilian i Karol). Poziom zawodów był bardzo wysoki. Maksymilian i Karol dzielnie stawiali czoła innym drużynom i zostali sklasyfikowani na 9 miejscu, co trzeba uznać za bardzo dobry wynik.
Podsumowując osiągnięcia dziewczyn i chłopców możemy być z nich dumni gdyż godnie reprezentują naszą szkołę w województwie.
Nowy rozkład dzwonków
Nowy rozkład dzwonków obowiązujący od poniedziałku 13-02-2012 roku
815 - 900
905 - 950
1000 - 1045
1105 - 1150
1200 - 1245
1250 - 1335
1340 - 1425
QUIZ "W ŚWIECIE FINANSÓW"
Szkolna Kasa Oszczędności zaprasza wszystkich chętnych uczniów Szkoły Podstawowej w Rybczewicach do rozwiązania QUIZ. Pytania znajdziecie pod poniższym linkiem:
http://zsorybczewice.edupage.org/text/?text=text/text7&subpage=27&
EKOLUDEK w ZSO
W dniu 2. stycznia 2012 roku w naszej szkole rozpoczął swoją działalność oddział wychowania przedszkolnego „Ekoludek” dla dzieci w wieku 3 i 4 lat. Na te najmłodsze pociechy czekały pięknie urządzone przestronne sale wraz z zabawkami oraz trzy uśmiechnięte panie – dwie nauczycielki wychowania przedszkolnego pełniące zarazem funkcję wychowawców grupy – Nina Baran i Mariola Rusak, a także zawsze służąca pomocą stażystka – Barbara Włoch. Początki były trudne, nie obyło się bez łez tęsknoty za rodzicami. Jednak z czasem zaczęły nawiązywać się sympatie i przyjaźnie między dzieciakami, tak że coraz częściej mamy odbierające swoich szkrabów słyszą: „Już muszę wracać do domu? Chciałbym jeszcze zostać, bo świetnie się bawię”.
Przedszkolaki przychodzą o godz. 800 i mają możliwość przebywania w przedszkolu aż do godz. 1800. W tym czasie spożywają trzy pyszne posiłki – drugie śniadanie, obiad i podwieczorek. Na niejadków sposób znalazła p. Ewa (pracownik sekretariatu), rozdając ciekawe nagrody dla tych, którzy zjedli obiad.
Dzieci w trakcie zajęć mają czas na zabawę, ale także na codzienną gimnastykę oraz naukę (m.in. rozpoznawanie kształtów, kolorów, uważne słuchanie bajek i wierszy, nauka piosenek i wiele innych). Ważne jest także wdrażanie zasad dotyczących bezpieczeństwa, zgodnej zabawy, odkładania zabawek na miejsce oraz zachowania higieny. Zajęcia pogrupowane są tematycznie – w styczniu dotyczyły potrzeby dokarmiania ptaków zimą, Dnia Babci i Dziadka oraz balu karnawałowego. W tym czasie przedszkolaki nauczyły się m.in. piosenki, którą wykonały w czasie spotkania z babciami i dziadkami z okazji ich święta.
Obecnie grupa liczy 17 przedszkolaków, jednak regulamin przewiduje możliwość przyjęcia 25 dzieci, więc serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
Nina Baran
ZABAWA CHOINKOWA
28 stycznia 2012 roku odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa. Już przed godziną 1500 zaczęli pojawiać się pierwsi uczestnicy. Panie nauczycielki prowadziły zabawy i tańce karnawałowym klimacie, które tworzyła pięknie udekorowana sala, kolorowe światła i muzyka. Do tańca przygrywał nam Zespół „Marian i Andrzej”.
Wszyscy bawiliśmy się w rytmie znanych przebojów disco polo, nie zabrakło oczywiście kankana oraz „nieśmiertelnych” kaczuszek. Po raz pierwszy mieliśmy okazję zatańczyć (bez próby) poloneza. Korowód par poprowadziła Magda – córka jednego z muzyków, oprócz podstawowych kroków pojawiły się również figury taneczne. Piękna dekoracja sali i atmosfera tego wieczoru sprawiły, że nabrał on szczególnego blasku i okazałości.
Rada Rodziców przygotowała poczęstunek dla dzieci i nauczycieli. Tego dnia nie zapomniał o nas Święty Mikołaj, który z workami pełnymi prezentów zawitał do naszej szkoły.
Wszyscy spędziliśmy ten dzień w wesołym nastroju.
Lucyna Stanisławek
Konkurs plastyczny
W bieżącym roku szkolnym, zgodnie z wcześniejszym założeniem, zorganizowany został ogólnoszkolny konkurs plastyczny. Celem uczestnictwa dzieci w konkursowych zmaganiach było: rozwijanie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej, ćwiczenie umiejętności wykorzystania i łączenia ze sobą różnych technik plastycznych, odkrycie przez uczestniczące w konkursie dzieci własnych uzdolnień, kształtowanie poczucia estetyki i smaku artystycznego, doskonalenie sprawności manualnych, propagowanie osiągnięć uczniów w ramach pokonkursowej wystawy.
Wśród laureatów znaleźli się:
Kategoria: klasy I – III SP
I miejsce - Sebastian Dobosz
II miejsce – Ignacy Wawrzycki
III miejsce - Julia Potręć
Wyróżnienie otrzymali: Kamila Trała, Michał Pawelec, Ewelina Zając, Kornelia Włoch.
Kategoria: klasy IV – VI SP
I miejsce - Banaszkiewicz Rafał
II miejsce - Emilia Wikira
III miejsce – Weronika Sobiesiak
Wyróżnienie otrzymali: Mateusz Rakoczy, Zuzanna Szymaniak
Wszystkim uczestnikom gratulujemy.
Grażyna Guz
Konkurs piosenki religijnej
24. 01.2012 r. odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Religijnej. Mieliśmy okazję podziwiać zdolności naszych uczniów. W konkursie brali udział uczniowie szkoły podstawowej, wykonując kolędy, pastorałki i piosenki o tematyce bożonarodzeniowej. Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe: klasy I – III oraz IV – VI. Repertuar był bardzo urozmaicony i pomimo tak młodego wieku artystów przebiegał na wysokim poziomie. Uczestnicy prezentowali się wspaniale, ale wygrać mogli nieliczni. Jury w składzie: ks. Stefan Kloza, dyrektor Krzysztof Suszek, nauczycielka muzyki p. Magdalena Furgała, miało trudny wybór i po wysłuchaniu piosenek w obu kategoriach wiekowych udało się na burzliwe obrady.
Laureatami tegorocznego konkursu zostali:
Kategoria: klasy I – III SP
I miejsce - Karol Goś
II miejsce - Dominik Poroch
III miejsce - Dominika Pąsiek
Wyróżnienie otrzymali: Natalia Kunikowska, Julia Kusiak, Julia Banaszkiewicz
Kategoria: klasy IV – VI SP
I miejsce - Katarzyna Bobel, Patrycja Goś
II miejsce – Mariusz Mazur, Dominik Warda, Mikołaj Bis
III miejsce - Aleksandra Warda
Wyróżnienie otrzymali: Weronika Sobiesiak, Julia Czwórnóg, Martyna Warda, Rafał Banaszkiewicz
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy za rok.
Grażyna Guz
Dzień Babci i Dziadka
Wszystkie dzieci wiedzą jak ważną rolę w ich życiu odgrywa babcia i dziadek. Dziadkowie są cierpliwi i wyrozumiali, służą doświadczeniem i zawsze znajdą czas dla swoich wnuków. Dzień Babci i Dziadka to szczególny dzień, w którym wnuczki i wnukowie wyrażają wdzięczność swoim babciom i dziadkom za ich miłość, trud i poświęcenie.
W poniedziałek 23 stycznia 2012 roku o godzinie 900 odbyły się w naszej szkole uroczystości związane z Dniem Babci i Dziadka.
W tym dniu dzieciaki z klas 0-III przygotowały dla nich program artystyczny. Okolicznościowe wiersze, inscenizacje i piosenki stworzyły niezwykłą atmosferę tego dnia. Na twarzach babć i dziadków gościł promienny uśmiech, gdy podziwiali talenty swoich wnuków. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Przecież nic bardziej nie cieszy, jak z uczuciem i radością wypowiedziany wiersz czy zaśpiewana piosenka. Organizatorzy nie zapomnieli o upominkach dla swoich najbliższych. Z serca płynęły najszczersze życzenia. Po wzruszających występach przyszedł czas na słodki poczęstunek. W tym dniu babcie i dziadkowie nie zawiedli swoich wnucząt, przybyli gromadnie, aby w nowej szkole po raz pierwszy obchodzić swoje święto.
„Kocham mocno babcię, dziadka- to nie żarty moi mili.
Dzisiaj im życzenia składam, by 100 latek jeszcze żyli.”
Lucyna Stanisławek
Zebranie rodziców
Zebranie rodziców uczniów ZSO w Rybczewicach odbędzie się 24 stycznia o godzinie 15.00
ZABAWA CHOINKOWA
Zabawa choinkowa dla uczniów Szkoły Podstawowej w Rybczewicach odbędzie sie 28 stycznia 2012 roku. Początek zabawy godz. 1500.
Próbny sprawdzian z OPERONEM
12 stycznia uczniowie klasy VI pisali próbny sprawdzian z OPERONEM.
Arkusz z zadaniami i odpowiedzi do nich znajdziecie na stronie www.pss.operon.pl
Wielka Orkiestra Światecznej Pomocy
GRAMY Z POMPĄ!
ZDROWA MAMA, ZDROWY WCZEŚNIAK, ZDROWE DZIECKO
8 stycznia 2012 roku nasza szkoła wzięła udział w akcji charytatywnej – WOŚP.W ramach XX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano:
1199zł 6gr
Wolontariuszami byli członkowie Samorządu Uczniowskiego SP ZSO w Rybczewicach:
Katarzyna Bobel (362,39zł),
Julia Kowalik (413,73zł),
Angelika Stępień (167,11zł),
Patryk Suszek (255,83zł).
Opiekunami wolontariuszy były: Grażyna Guz, Małgorzata Czwórnóg i Zofia Kłos.
Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.
DO ZOBACZENIA ZA ROK, NA XXI FINALE
Opiekun SU SP: Zofia Kłos
SKO dla Kamila
Szkolna Kasa Oszczędności przyłączyła się do akcji zbierania plastikowych nakrętek dla Kamila Misztala – podopiecznego Fundacji „Poza horyzonty”. SKO zachęciła wszystkich uczniów naszej szkoły do czynnego uczestnictwa w akcji. Niepotrzebne nam plastikowe nakrętki po napojach, środkach czystości, kosmetykach mogą zdziałać cuda. Akcja potrwa do 24 lutego 2012 roku.
Apelujemy do wszystkich, którym los innych nie jest im obojętny.
Organizatorzy - SKO
Szkoła w obiektywie
Jasełka w szkole
Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: oczekiwanie i radość z Narodzenia Pana. W naszej szkole nastał cudowny dla wszystkich czas – Boże Narodzenie. 22 grudnia 2011 roku przeżywaliśmy pierwsze spotkanie opłatkowe w nowej szkole. Jak co roku ten dzień był okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia. Tego dnia działy się rzeczy magiczne. Klasa II pod kierunkiem katechetki p. Małgorzaty Gielety i wychowawczyni p. Lucyny Stanisławek wprowadziła nas w nastrój tych cudownych świąt i pomogła nam rozumieć historię tego niezwykłego dnia. Na scenie pojawili się Józef i Maryja, aniołowie, pastuszkowie i mędrcy ze Wschodu. Nasi młodsi koledzy i koleżanki przenieśli nas do Betlejem, gdzie ponad 2000 lat temu spełnił się cud i Boże Dziecię przyszło na Ziemię. Uświadomili nam, że Boże Dzieciątko czeka na miłość ludzkich serc, czeka na miłość każdego z nas. Pomimo licznie zgromadzonej widowni dzieciaki świetnie zaprezentowali swoje zdolności recytatorskie i wokalne. Przy akompaniamencie gitary rozbrzmiewały uroczyste dźwięki najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. Spotkanie opłatkowe prowadzili najstarsi uczniowie naszej szkoły - licealiści. To oni złożyli wszystkim zebranym świąteczne życzenia. Uroczystość uświetniły występy szkolnego chóru pod przewodnictwem p. Magdaleny Furgały.
Najważniejszą częścią spotkania było podzielenie się opłatkiem – symbolem zgody i pojednania. W tym dniu Ksiądz Proboszcz Stefan Kloza i Wikariusz Franciszek Kliza dokonali uroczystego poświęcenia budynku szkoły. Spotkanie przebiegało w bardzo rodzinnej atmosferze, jego czar z pewnością na długo pozostanie w naszych sercach.
Lucyna Stanisławek
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie