• Wieczornica 2017

• MINIPODRÓŻ W CZASIE

WIECZORNICA 2017

10.11.2017 r.

Przybyli na Wieczornicę goście oraz uczniowie mogli uczestniczyć w zwiedzaniu Niezwykłej Sali Pamięci.

Po części głównej upamiętniającej odzyskanie przez Polskę niepodległości zainteresowani mogli odbyć minipodróż w czasie, udając się do naszej Sali. Na tę szczególną okazję zostały przygotowane dwie dodatkowe wystawy. Jedna, stała,  znajdująca się wzdłuż schodów prowadzących na poddasze. Tworzą ją tablice, na których można obejrzeć stare, związane z naszą szkołą, zdjęcia pogrupowane w następujące kręgi tematyczne: „Uczniowie i nauczyciele”, „Budynki szkolne”, „Harcerstwo”, „Z życia szkoły”, „Dawne sale lekcyjne”. Druga wystawa, czasowa,  składała się z ciekawych dokumentów pochodzących z różnych okresów działalności naszej szkoły.

Podczas oglądania wystaw i eksponatów zwiedzającym towarzyszyło wiele emocji.Dorośli zainteresowani byli głównie dokumentami oraz kronikami. Natomiast  uczniów szczególnie ciekawiły relikty techniki. To budujące, że młodzi ludzie potrafią zatrzymać się nad tym, co nieznane, niepopularne, co dawno odeszło do lamusa.

GALERIA ZDJĘĆ 1

GALERIA ZDJĘĆ 2