• Szkolne Licho

• „Szkolne Licho nie śpi..., ale chrapie”

24.01. 2015 r.

„Szkolne Licho nie śpi... ale chrapie” - tak nazywała się gra, która odbyła się 24.01.2015 r. w budynku ZSO, między innymi w Niezwykłej Sali Pamięci.Uczestniczyli w niej chętni uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły  oraz z zaprzyjaźnionego gimnazjum w Siedliskach. Współorganizatorem wydarzenia była Lokalna Grupa Działania „Dolina Giełczwi”.

Okazało się, że licho mieszka w każdej szkole, także u nas i bardzorozrabia. Miesza prawdę z fałszem, baśnie z rzeczywistością,  przeszłość z teraźniejszością. W związku z tym gracze rozwiązywali zagadki, które Licho pozostawiło w zakamarkach budynku szkoły.

Zadania rozdzielały i oceniały tajemnicze postacie, których siedziby były zaznaczone na mapie. Drużyny rywalizowały ze sobą – każda miała w ciągu wyznaczonego czasu uzyskać jak najwięcej punktów.

Było naprawdę niezłe zamieszanie. Grupy biegały między Pszczółką Mają a Hiszpańskim Mędrcem Enrique,  między Jagienką (służącą królowej Marysieńki), Anielicą Margolcią a LejdiDżejdżi, szukały Zorro, Łowców Kropka M. i siedziby Militarów.eu. W każdym z tych miejsc rozwiązywały zagadki, a jeśli trzeba było, szukały pomocy u Multiwróżki Agnieszki w Centrum Ksiąg i Cyberinformacji. Uczestnicy gry liczyli schody, oknai wykonywali inne zadania. Było wśród nich dużo takich, które dotyczyły eksponatów znajdujących się w „Niezwykłej Sali Pamięci”.

A po szkole krążyła Wiedźma, która czasem pomagała, czasem przeszkadzała uczestnikom. Poskromienie Szkolnego Licha naprawdę nie było łatwe. Jednak się udało!

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ