• Działania biblioteki 2015-2016

• ,,Kwiecień – Miesiącem Głośnego Czytania”

W tym roku priorytetem jest: CZYTELNICTWO.

W naszej szkole wdrażamy różne działania promujące czytelnictwo.

Z okazji Światowego Dnia Książki – 23 kwiecień,  w naszej szkole ogłoszono akcję:  ,,Kwiecień  - Miesiącem Głośnego Czytania”.

Głośne czytanie znacząco wpływa na poprawę umiejętności językowych, intelektualnych i społecznych oraz podnosi poziom czytelnictwa dzieci i młodzieży. Jest to szczególnie ważne wobec spadku umiejętności językowych  dzieci i młodzieży oraz spadku czytelnictwa.

W akcji udział wzięli uczniowie klas IV- VI. Głośne czytanie odbywało się w bibliotece na godzinach wychowawczych. Uczniowie czytali fragmenty swoich ulubionych książek lub książki polecone przez bibliotekarza.

FOTO GALERIA

Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych

Z tej okazji zorganizowano w bibliotece szkolnej akcję czytelniczą:

,,Gimnazjaliści czytają młodszym uczniom i przedszkolakom swoje ulubione książki”. Do akcji przyłączyli się także uczniowie klasy V i VI.

Celem akcji było:

-rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży

- podkreślenie, że codzienne, przynajmniej 20 minutowe czytanie jest dziś ważniejsze niż było kiedykolwiek w przyszłości, ponieważ w przepełnionym nadmiarem różnego rodzaju informacji we współczesnym świecie czytanie chroni dzieci przed niebezpieczeństwem uzależnienia od telewizji i komputerów - promowanie działań biblioteki w środowisku szkolnym

Uczniowie podzieleni na grupy czytali swoje ulubione wiersze w przedszkolu, zerówkach oraz klasach pierwszych szkoły podstawowej. Czytane były wiersze takich poetów jak min: Julian Tuwim, Jan Brzechwa, Janina Porazińska, Ludwik Jerzy Kern, Maria Konopnicka, Wanda Chotomska, Aleksander Fredro, Joanna Papuzińska i wielu innych. Książki wzbudziły wiele zainteresowań. Dzieci chętnie słuchały i oglądały ilustracje do tekstu, a także odpowiadały na pytania.

W akcji czytelniczej wzięło udział 20 uczniów z następujących klas: Patrycja Wilkołek (kl. V), Wiktoria Bielak (kl. V), Kamila Trała (kl. V), Amelia Skorek (kl. V),Oliwia Skowronek (kl. V), Julka Złotnik (kl. V), Alicja Banaszkiewicz (kl. VI), Marta Mołdoch (kl. VI), Julka Potręć (kl. IGA), Natalia Kunikowska (kl. IGA), Weronika Bajdan (kl. IGA), Katarzyna Flor (kl. IGA), Ola Wolniszewska (kl. IGA), Patrycja Czernicka – Walicka (kl. IGA), Klaudia Tymkowska (kl. IGB), Monika Pąsiek (kl. IIG), Karolina Książak (kl. IIG), Patrycja Przytuła (kl. IIIGA), Justyna Rudnicka (kl. IIIGA), Kamila Połeć  (kl. IIIGA).

Zapraszamy również do czytania wszystkich rodziców lub starsze rodzeństwo!

FOTO GALERIA