• Zaj. wyr. mat. kl. II

• Zajęcia  wyrównawcze z matematyki

dla uczniów z trudnościami w nauce.

W młodszym wieku szkolnym zaczynają stopniowo różnicować się zainteresowania dzieci, ujawniają się uzdolnienia kierunkowe. Niejednokrotnie zaczynają pojawiać się trudności w nauce szkolnej.  W stosunku do uczniów wykazujących opóźnienia w nauce, ustalone na podstawie systematycznego sprawdzania osiągnięć szkolnych, należy w miarę potrzeb organizować zajęcia wyrównawcze, w określonych zespołach, zapewniające wszystkim dzieciom osiągnięcie optymalnego rozwoju.

Umiejętność czytania , pisania i liczenia należy do umiejętności podstawowych, które każde dziecko w młodszym wieku szkolnym ma opanować w stopniu przynajmniej zadawalającym. Mimo dużego dorobku w zakresie doskonalenia metod nauki czytania, pisania i liczenia obserwuje się ciągle dość większą liczbę dzieci, u których proces opanowania tych podstawowych umiejętności przebiega w sposób zwolniony i związany z różnorodnymi trudnościami.

Program ten  adresowany jest   w szczególności do dzieci z ogólnymi trudnościami w nauce. Treści kształcenia odnoszą się do edukacji  matematycznej. I mają  charakter wspierający (celem wprowadzenia  jest uzupełnianie poszczególnych partii materiału dodatkowymi ćwiczeniami),propedeutyczny (przygotowanie do klas następnych),  stymulujący (pobudzanie rozwoju umysłowego dziecka oraz wzbudzanie pozytywnej wiary w swoje możliwości).

Celem przewodnim zajęć jest zapobieganie trudnościom w nauce związanym z  liczeniem .

Opracowując program kierowałam się głębokim przekonaniem, że zajęcia wyrównawcze w wymiarze 48 godzin, stworzą szansę zwiększenia  optymalnych możliwości rozwoju dla dzieci.

Zajęcia w obiektywie                                                 Grażyna  Guz