• PROMOCJA

Przyspieszenie edukacyjne w Szkole Podstawowej w Rybczewicach

Szkoła Podstawowa w ZSO w Rybczewicach przystąpiła do projektu „Przyspieszenie edukacyjne w szkole wiejskiej” realizowanego przez Fundację Godne Życie z siedzibą w Lublinie przy ul. Biernackiego 22. Opracowany w ramach projektu Program Rozwojowy szkoły zawierał różnorodne działania, których celem było zmniejszenie różnic edukacyjnych między uczniem ze wsi a uczniem z miasta.

Motywem przewodnim Programu były „skarby” Lubelszczyzny, w tym szczególnie „skarby” Gminy Rybczewice.

Projekt został dofinansowany z EFS oraz budżetu państwa  a wartość dofinansowania wynosiła 21 251 zł. W szkole zostały zrealizowane następujące działania:

• warsztaty artystyczne z Joszkiem  Brodą
          • audycja umuzykalniająca w wykonaniu artystów Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie,
          • warsztaty psychologiczne,
          • warsztaty informatyczne,
          • warsztaty plastyczne „Mali artyści tworzą i poznają”
          • warsztaty teatralne obrzędu ludowego „Kolędnicy”
          • wycieczka do szkoły Podstawowej w Stryjnie,
          • wyccieczka Rybczewice-Lublin z cyklu „Poznaj bursztynowe skarby Lubelszczyzny”
          • wycieczka Rybczewice –Kozłówka z cyklu „Poznaj bursztynowe skarby Lubelszczyzny”
          • wewnątrzszkolny konkurs plastyczny „Bursztynowe skarby gminy Rybczewice”
          • ognisko integracyjne,
          • zostały wydane albumy z 10 skarbami zgłoszonymi do konkursu realizowanego przez Fundację Godne Życie „Skarby na bursztynowym szlaku” i została opracowana prezentacja multimedialna tychże skarbów.

Zostały zakupione również pomoce dydaktyczne w postaci materiałów na warsztaty plastyczne, książek-albumów, generatora stron WWW, oraz środki trwałe tj. drukarka kolorowa laserowa i aparat cyfrowy.

Dyrektor szkoły Krzysztof Suszek stwierdził, że realizacja projektu wpłynęła pozytywnie na wizerunek placówki oraz jej jakości pracy.

Koordynator projektu w SP Zofia Kłos