• Podsumowanie 2009/2010

• Podsumowanie pracy SKO w roku szkolnym 2009/2010

29 kwietnia w obecności całej społeczności szkolnej odbyło się podsumowanie rocznej działalności  Szkolnej Kasy Oszczędności. Opiekun SKO przedstawił wyniki oszczędzania w poszczególnych klasach (wszyscy zebrali w bieżącym roku szkolnym 7243 zł.) ora omówił działania podejmowane przez SKO w bieżącym roku.

1. Nabór członków do SKO.
          2. Konkurs „Mistrz oszczędzania” – rywalizacja indywidualna.
          3. Konkurs ‘Wiedzy o bankowości spółdzielczej” – przeznaczony dla uczniów kl. IV-VI. Zakres pytań był bardzo szeroki, od historii pieniądza, przez działalność Banków Spółdzielczych do obliczeń pieniężnych. Impreza przeprowadzona na forum szkoły.
          4. Inscenizacja pt. „Oszczędzanie dobra sprawa”
          5. Promocja Banku poprzez udział przedstawicieli SBP w Piaskach (v-ce prezes pani Anna Koch; kierownik oddziału w Rybczewicach pan Ignacy Jędryczek), którzy wręczyli nagrody  rzeczowe dla laureatów konkursu.
          6. Zbiórka surowców wtórnych – konkurs „Przyjaciel Ziemi”. Konkurs zespołowy (klasowy). Rozstrzygnięcie na apelu szkolnym.
          7. Projekcja filmów o tematyce oszczędzania (krótkie filmy z ubiegłorocznej akcji „Światowy Dzień Oszczędzania”).
          8. Zapoznanie klas z hasłami promującymi oszczędzanie (strona internetowa – www.tdo.edu.pl).
          9. Organizacja akcji „Góra grosza”:
            1. Zbiórka „groszy” do puszek na terenie szkoły i w miejscowych instytucjach.
            2. Loteria fantowa, z której dochód przeznaczony został na „Górę grosza”.
          10.  Akcje charytatywne:
            1. „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”.
            2. „Wielka Orkiestra Świąteczne pomocy”.
            3. Zbiórka pieniędzy na Hospicjum  im. Małego Księcia w Lublinie poprzez wykonanie i sprzedaż ozdób świątecznych.
          11. Promocja SKO w wykorzystaniem Internetu – podstrona SKO na stronie zsorybczewice.edupage.org.
          12. Promocja SKO w gazetce szkolnej. Opis wszystkich działań Kasy w szkolnej prasie.
          13. Promocja SBP w Piaskach – plakaty, kalendarze, ulotki.
          14. Gazetki ścienne – przybliżenie pojęć bankowych oraz działalności Banku.
          15. „Projekt monety okolicznościowej” pt. „Ciekawe miejsca Gminy Rybczewice” – konkurs plastyczny. Indywidualne przedstawienie ciekawych miejsc Gminy Rybczewice – prace w formie monet.
          16. SKO w poezji. Temat skierowany do uczniów klas I-III. Uczniowie wspólnie rymowali o oszczędzaniu.
          17. QUIZ DLA CIEBIE. Internetowy quiz skierowany do wszystkich uczniów .
          18. Obchody „Dnia Ziemi. Wspólne wykonywanie plakatów na temat „oszczędzania” Ziemi i prezentacja ich na forum szkoły. Rymowanki o „oszczędzaniu” środowiska.
          19. Podsumowanie rocznej działalności SKO.