• Sprawozdanie 2010-11

• Podsumowanie pracy SKO za rok 2010/2011

29.04.2011 r. w obecności całej społeczności uczniowskiej odbyło się podsumowanie rocznej działalności Szkolnej Kasy Oszczędności. Opiekun SKO przedstawił wyniki oszczędzania w SKO (łącznie zebrano 6761,39 zł.) oraz omówił działania realizowane przez SKO w tym roku:

1. Nabór członków do SKO.

2. Promocja SKO w szkole (gazetki ścienne na korytarzu).

3. Konkurs „Październik miesiącem oszczędzania” rywalizacja indywidualna w dwóch kategoriach:

Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się na szkolnym apelu. Nagrody wręczał Dyrektor Oddziału w Rybczewicach SBP w Piaskach, Dyrektor ZSO oraz opiekun SKO.

4. Zbiórka nakrętek na rzecz Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie (uzyskane pieniądze przeznaczone są na spełnianie marzeń dzieci nieuleczalnie chorych).

5. Tydzień dla Oszczędzania;

• Prezentacja uczniom filmów „Oszczędzanie” oraz „Planuj swoje wydatki”,
          • Dyskusja nt. „Nasze wydatki” – przeprowadzona na godzinach wychowawczych,
          • Zapoznanie uczniów z prezentacją multimedialną „Dlaczego warto oszczędzać”.
          •

6. SKO fundatorem nagród w konkursie klas II – III SP „Bezpieczna droga do szkoły”.

7. Promocja SBP w szkole (ulotki, plakaty).

8. Konkurs „Wiedzy o bankowości spółdzielczej” – przeprowadzony przed całą społecznością szkolną w obecności dyrektora szkoły oraz dyrektora Oddziału w Rybczewicach SBP w Piaskach p. Grzegorzem Osajkowskim.

9. Część artystyczna o tematyce oszczędzania pt. „Ziarnko do ziarnka” (piosenki, teatrzyk, rymowanki).

10. Konkurs plastyczny „Skarbonka” dla uczniów klas 0-III i IV-VI (podsumowanie i rozdanie nagród odbyło się na apelu, nagrody wręczał dyrektor ZSO).

11. Zorganizowanie i przeprowadzenie loterii fantowej. Dochód z loterii przeznaczony został na akcję „Góra Grosza”.

12. Przeprowadzenie w szkole akcji „Góra Grosza” (zbiórka pieniędzy na rzecz dzieci w domach dziecka i rodzinach zastępczych).

13. Akcja charytatywna – WOŚP 2011 – zbiórka pieniędzy.

14. Promocja SKO w Internecie. Zamieszczanie materiałów na stronie internetowej.

15. Prowadzenie kroniki SKO.

16. Prezentacja multimedialna i gazetka „Ile i w jaki sposób oszczędzamy” – organizowana na godzinach wychowawczych.

17. SKO w opowiadaniach – konkurs literacki przeprowadzony na lekcjach języka polskiego.

18. „Szkolne Wieści” o SKO – informacje o działaniach SKO zamieszczane w gazetce.

19. Wspieramy Hospicjum im. Małego Księcia w ramach akcji „Twój dar serca dla Hospicjum” (sprzedaż ciastek przyniesionych z domu).

20. Zbiórka surowców wtórnych – zbieramy aluminiowe puszki po napojach.

21. Quiz „Z SKO za pan brat” – internetowy quiz o SKO i SBP w Piaskach.