• Akcja „Choinka Nadziei”

• W  roku szkolnym 2013/2014 Zespół Wychowania Przedszkolnego „Ekoludek”  po raz pierwszy wziął udział w akcji „ Choinka Nadziei”. To przedświąteczna akcja społeczno-ekologiczna, którą organizuje Fundacja Ekologiczna ARKA. Corocznym partnerem akcji są Lasy Państwowe. Przesłaniem kampanii było zwrócenie uwagi na problem samotności, przede wszystkim w okresie Bożego Narodzenia. Nie wolno zapomnieć o tych, którzy nie spotykają się przy wigilijnym stole w gronie domowników.

Akcja poległa na zorganizowaniu przez  ZWP „Ekoludek”  inscenizacji „Jasełek” dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej „Pod Złotym Liściem” w Klimusinie. Jednocześnie wręczono im własnoręcznie udekorowane, naturalne drzewko, które otrzymaliśmy od Nadleśnictwa Świdnik. Dzieci pod przewodnictwem Pań przygotowały papierowe ozdoby świąteczne. Ozdobami tymi udekorowały „Choinkę Nadziei, następnie samodzielnie w przedszkolu upiekły i udekorowały pierniczki a także dla każdego pensjonariusza wykonały kartki świąteczne.

Tak przygotowane 17 grudnia 2013 r. odwiedziliśmy pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej „Pod Złotym Liściem” w Klimusinie. Od progu witani byliśmy przez  pracowników oraz pensjonariuszy którym przekazaliśmy „Choinkę Nadziei” oraz prezenty. Następnie dzieci wystawiły „Jasełka” po zakończeniu których wszyscy razem  śpiewaliśmy kolędy. Na koniec dzieci  wręczyły każdemu podopiecznemu kartkę świąteczną, którą mogą przyozdobić sobie swoje miejsce w pokoju. W ramach wdzięczności gospodarze poczęstowali artystów ciastem kanapkami i soczkiem.

To spotkanie wprowadziło wszystkich w nastrój świąteczny, pozwoliło poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie narodzin Jezusa. Na twarzach podopiecznych pojawiły się łzy spływające po policzkach było widać wzruszenie. Smutek? Żal? Miejmy jednak  nadzieje że to były łzy radości, że ktoś jeszcze odwiedzi ich w te święta ……! My dostaliśmy zaproszenie na dzień Babci i Dziadka więc na pewno będziemy i rozweselimy swoja pamięcią i obecnością jeszcze raz w ich jesieni życia.

Dziękujemy za współpracę w tym zakresie państwu Magdalenie i Michałowi Szczepanikom.