• Quiz wiedzy

• QUIZ WIEDZY - SPÓŁDZIELCZY BANK POWIATOWY

Quiz wiedzy przeznaczony jest dla uczniów Szkoły Podstawowej w Rybczewicach. Zachęcamy wszystkich chętnych do wzięcia udziały w tym konkursie. Odpowiedzi na pytania /zamieszczone poniżej/ proszę przesyłać na adres praceucz@op.pl . Termin nadsyłania odpowiedzi mija 30 kwietnia 2009 roku.

1.     Najstarszy Bank Spółdzielczy w Polsce utworzono w 1862 roku. Podaj gdzie utworzono ten bank.

2.     Co wydarzyło się w Czernichowie w  1890 roku?

3.     Kto był założycielem I spółdzielni oszczędnościowo – pożyczkowej?

4.     Co to jest kredyt? W 1919 roku powstała centrala finansowa dla istniejących kas oszczędnościowo-pożyczkowych. Kto został jej dyrektorem? /Franciszek Stefczyk/.

5.     Co to jest PIN?

6.     W którym roku powstał Bank Unii Gospodarczej S.A.  w Warszawie?

7.     2 marca 1991  powstał Krajowy Związek Banków Spółdzielczych. Podaj w jakim mieście powstał ten Związek.

8.     Co to jest BANKOMAT i do czego służy?

9.     Jaka waluta obowiązuje w większości krajów Unii Europejskiej?

10.                       W którym roku uchwalono ustawę o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających?

11.                       500 groszy to ile złotych?

12.                       16 maja 2001 roku we Wrocławiu utworzono ………

13.                       Co to jest inflacja?

14.                       Ile zrzeszeń banków spółdzielczych działa w Polsce?

15.                       W jakim zrzeszeniu banków działa nasz Spółdzielczy Bank Powiatowy w Piaskach?

16.                       Kwotę pieniężną złożoną w banku na określony czas nazywamy ..

17.                       Osobisty rachunek w banku, na który możesz wpłacać i z którego możesz wypłacać pieniądze nazywamy ..

18.                       Ile banków zrzesza Bank Polskiej Spółdzielczości?

19.                       Ile groszy ma 1 złoty?

20.                       Spółdzielczy Bank Powiatowy w Piaskach ma swoje oddziały w innych miejscowościach. Podaj ile jest tych oddziałów.

21.                       Podaj nominały polskich monet.

22.                       Wymień dwie miejscowości, w których znajdują się oddziały Spółdzielczego Banku Powiatowego w Piaskach

23.                       Ile posiada bankomatów SBP w Piaskach?

24.                       Ile filii ma Spółdzielczy Bank Powiatowy w Piaskach?

25.                       Wymień nominały banknotów polskich

26.                       Podaj imię i nazwisko kierownika Banku w Rybczewicach

27.                       Podaj imię i nazwisko prezesa Zarządu Banku w Piaskach

28.                       1500 groszy to ile złotych?

29.                       W którym roku założono Bank w Piaskach?

30.                       Podaj nazwę ulicy, przy której ma siedzibę Bank spółdzielczy w Piaskach.