• Relacja z wystawy filatelistycznej

WIELKIEMU RODAKOWI POCZTA POLSKA

Wrażenia z wystawy filatelistycznej uczniów i nauczycieli ZSO w Rybczewicach.

W dniach 10 – 17 kwietnia 2008r.w naszej szkole zaprezentowana była wystawa filatelistyczna poświęcona papieżowi pt. „ Wielkiemu rodakowi poczta polska”.

Na 19-stu sztalugach umieszczone były gabloty, w których znajdowały się znaczki pocztowe i karty pocztowe oraz wypowiedzi Jana Pawła II wygłaszane podczas pielgrzymek do Polski.

W gablotach umieszczone były pamiątki z racji:

●Jubileuszu narodzin Jana Pawła II

● Jubileuszu pontyfikatu Jana Pawła II

● Jubileuszu roku 2000

● Wizyt duszpasterskich.

Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci, młodzieży, nauczycieli i pracowników obsługi. Każda klasa miała możliwość obejrzenia wystawy na godzinach wychowawczych oraz lekcjach religii. Na specjalnie przygotowanych kartkach młodzież i nauczyciele wpisywali swoje wrażenia na temat wystawy.

Oto niektóre z nich:

„Wystawa filatelistyczna wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczniów kl. I szkoły podstawowej”

„Wystawa z wizerunkiem Ojca Świętego pozwoliła nam na podziwianie osoby papieża oraz zachwycająca była kolekcja znaczków - kl. II szkoły podstawowej”

„Bardzo podobała nam się wystawa o Papieżu. Szczególnie zaciekawił nas srebrny znaczek z wizerunkiem Jana Pawła II – kl. II szkoła podstawowa”

„Wystawa filatelistyczna wzbudziła w nas jeszcze większy szacunek i zainteresowanie postacią naszego wielkiego rodaka Ojca Św. Podobał nam się sposób przedstawienia pontyfikatu Papieża - kl. II a gimnazjum.”

„Wystawa jest interesująca. Przywołuje wiele wzruszających chwil i słów Jana Pawła II.

Jest bardzo pouczająca.- uczniowie z kl. II b gimnazjum.”

„Piękne życie, piękny człowiek, piękna wystawa – kl. III b gimnazjum.”

Wystawa wzbudziła w nas ogromny podziw i zainteresowanie. Podczas oglądania fotografii umieszczonych na znaczkach wzruszaliśmy się, ponieważ wracały piękne wspomnienia o papieżu Janie Pawle II – kl. I a gimnazjum.”

Najbardziej cieszyli się z wystawy nasi filateliści, którzy z zachwytem patrzyli na bloczki ze znaczkami oraz karty pocztowe z wizerunkiem Jana Pawła II. Każdy z nich marzył o takiej kolekcji.

W niedzielę dn. 13. 04.2008r. wystawa została zaprezentowana wiernym w kościele parafialnym w Częstoborowicach.

Opiekunka szkolnego koła filatelistycznego SP w Rybczewicach Elżbieta Flis

Rybczewice, dn. 22 kwietnia 2008r.