• Udział w akcji - "Żonkile"

19 kwietnia 2024 roku uczniowie klasy II wybrali się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Rybczewicach, aby wziąć udział w akcji społeczno – edukacyjnej upamiętniającej 81 rocznicę wybuchu powstania w Getcie Warszawskim- Żonkile”.

Na początku spotkania pani Dyrektor Ewelina Rogalińska powitała wszystkich i zaprosiła do uczestnictwa w zajęciach. Dzieciaki obejrzały film animowany na podstawie opowiadania Zofii Staneckiej „Pamięć drobinek”. Poznaliśmy niezwykłą, zaklętą w starym dębie historię małych drobinek opiekujących się lasem, które pragnęły, aby przetrwała pamięć o tym, co im się przydarzyło. Następnie wykonaliśmy szereg zadań dopasowanych do naszych potrzeb i możliwości. Każde dziecko wykonało znak pamięci o powstaniu – żółtego żonkila.

• Informacja KRUS

Placówka Terenowa KRUS w Piaskach uprzejmie informuje o możliwości wyjazdu dzieci rolników na turnusy rehabilitacyjne!!!!

Wnioski należy przekazać do Placówki Terenowej KRUS w Piaskach w nieprzekraczalnym terninie:

- Układ ruchu do 31.05.2024r,

- Układ oddechowy do 14.06.2024r.

W załączniu informacja oraz druki wniosków i oświadczeń.

"Wiedza i Pasja..."- projekt edukacyjny

PROJEKT

Informujemy, że od drugiego półrocza roku szkolnego 2023/2024 szkoła rozpocznie realizację dwuletniego projektu unijnego ,,Wiedza i Pasja – wdrożenie programu rozwojowego dla Szkoły Podstawowej w Rybczewicach”.

Po zakończonej przerwie świątecznej nastąpi rekrutacja do projektu, a zajęcia dla uczniów zaczną się w połowie kwietnia 2024 r.

• Link do dziennika VULCAN

Środa 24.04.2024